Bu Topraktan Hikayeler

Tarihler: 22 Aralık 2017 Cuma ~ 22 Aralık 2017 Cuma 22 Aralık 2017 20:30

Yer: Asmalı Sahne

Ücret: - Tam 45.00 TL Öğrenci 30.00 TL

Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

Adres: Yemenici Abdüllatif Sok. Hoş Apt. No:9 Kat: 1 Beyoğlu İstanbul

Telefon: 0536 875 75 91 - 0532 574 45 57

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ara 22, 2017 ~ Ara 22, 2017
Bu Topraklardan Hikâyeler ne zaman istesek uğrar, gönlünü alırız sanıp da bir türlü yolumuzu düşüremediğimiz efsaneleri kulağımıza getiriyor.

Anlatan: Ferya Soysal

Kerem ile Aslı
Tohumları İsfahan topraklarında atılan Mirza ve Kara Sultan'ın aşkı Hoy'dan Gürcistan'a, oradan Van'a kadar badire üstüne badire atlatıyor ve nihayet Mirza'dan Kerem, Kara Sultan'dan Aslı oluyor. Azerbaycan ve İran versiyonları da bulunan bu aşk hikâyesinin Anadolu versiyonunu birlikte düşlüyoruz.

Kara Koyun Efsanesi
Hikâyemiz Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun zengin dağarcığında yaşamaya devam eden en kıymetli parçalardan biri. Pek çok türkülere, filmlere, tiyatro oyunlarına konu olan, yıllarca türlü biçimlerde anlatılagelen bir efsane.

Ferya Soysal
Uludağ Üniversitesi İİBF Maliye Bölümü'nde okurken Uludağ Üniversitesi Oyuncuları bünyesinde 1999 yılında oyunculuğa başlamış ve o tarihten bu yana çeşitli oyunlarda oyuncu ve yapım sorumlusu olarak görev almıştır. 2013'te İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde başladığı İleri Oyunculuk Bölümü Yüksek Lisans Programı'nı 2017'te "Hikâye Anlatıcılığı" üzerine hazırladığı tezle sona erdirmiştir. Mart 2017 itibariyle anlatı üzerine çalışmalarını Kirke Masal bünyesinde sürdürmektedir.

Bu Topraklardan Hikâyeler, Tuvana Gülcan’ın kurduğu anlatı türleri üzerine (efsane, destan, masal, türkü) çalışmalar yapan kadınlardan oluşan Kirke Masal ortak çalışmasının anlatılarından biridir.

- Öğrenci biletlerinin girişte öğrenci kimlik kartı ibrazı mecburidir.- Öğrenci kartı ibraz etmeyen kişilerden fiyat farkı alınacaktır.- 7 yaşından küçük çocuklar etkinliğe alınmamaktadır.- 7 yaş ve üzeri bilete tabidir.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Aile Eğlencesi Atölye Kurs Bale Çocuk Oyunları Dans Haberler Foto Galeri Video Galeri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT