40 TL’YE MÜZELERE SINIRSIZ GİRİŞ İMKANI!

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB-MTM İş Ortaklığı ile müzecilik ve kültür sanat alanında Türkiye’de benzeri görülmemiş bir uygulamaya adım atıldı ve Müzekart+ ile müzelere ücretsiz giriş imkanı sağlandı.
29.07.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 29, 2011

Kültür ve Turizm Bakanlığı, ‘Müzekart+’ ve ‘Museum Pass İstanbul’ kartları ile müzelere ücretsiz giriş imkanı sağladı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB-MTM İş Ortaklığı ile müzecilik ve kültür sanat alanında Türkiye’de benzeri görülmemiş bir uygulamaya adım atıldı ve Müzekart+ ile müzelere ücretsiz giriş imkanı sağlandı. Müzelerin dışında tiyatrodan konserlere, kafelerden hediyelik eşya dükkanlarına kadar pek çok noktada cazip indirimler sağlıyor. Yabancı turistler için hazırlanan Museum Pass İstanbul ise, müzelere ücret ödemeden, kuyrukta beklemeden giriş imkanı tanıyor.

İnsanların müzelere ilgisini arttırmak için hazırlanan Müzekart+, tıpkı klasik Müzekart sahibine Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’ün üzerinde müzeye sınırsız giriş imkanı tanıyor. Bununla kalmıyor, Geleneksel El Sanatları Kurumu, Rahmi M. Koç Müzesi, Rezan Has Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi, santralistanbul, TÜRVAK Sinenam – Tiyatro Müzesi, İKSV, Balat Kültür Evi, Bilkent Kültür Girişimi, İstanbul Akvaryum gibi kurumların bazılarını kimi zaman ücretsiz, bazılarını ise yüzde 40’a varan indirimlerle ziyaret etme imkanı tanıyor. Bu indirimleri, kurumların kafelerine ve hediyelik eşya dükkanlarına taşıyor.

Avantajın adı Müzekart+

Devlet Tiyatroları’ndaki temsilleri yüzde 40, Devlet Opera ve Balesi’ndeki sanatsal etkinlikleri yüzde 20 indirimle izlemenize olanak tanıyor. 40 TL’ye satışa sunulan Müzekart+, her geçen gün yeni kültür sanat ve eğlence alanında hizmet veren kurumlar, kuruluşlar ile işbirliği yaparak kullanıcısına yeni avantajlar, indirim olanakları yaratıyor.

Müzekart+, klasik Müzekart gibi,www.muze.gov.tr internet adresinden, gezici kart satış araçları ile müze gişelerinden satın alınabiliyor.

Turistler için ‘Museum Pass İstanbul’

Museum Pass İstanbul ise, İstanbul’u münferit olarak ziyaret eden yabancı turistleri kültür mirasımızla buluşturuyor. Üç gün geçerlilik süresi olan ve 5 ve 4 yıldızlı oteller, gezici kart satış araçlarından ve Turizm Enformansyon Büroları’ndan temin edilebilecek bu kartlar, turistlerin hayatını kolaylaştırıyor. 72 saat geçerliliği olan ve 72 TL’ye satışa sunulacak olan bu kartlarla, turistler Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı Müzesi(Harem Dairesi hariç), Kariye Müzesi, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, İstanbul Büyük Saray Mozaikleri Müzesi’ne ekstra ücret ödemeden, bilet gişelerinde beklemeden ziyaret edebilecek.

29.07.2011 İstanbulajansi.com

40 TL’YE MÜZELERE SINIRSIZ GİRİŞ İMKANI!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT