Bağcılar`da İlk Modern Pazar Yeri Hürriyet Mahallesi’nde

İstanbul Haberleri Bağcılar`da İlk Modern Pazar Yeri Hürriyet Mahallesi’nde

Bağcılar Belediyesi, cadde ve sokaklarda kurulan semt pazarlarının yerine kapalı sabit pazarlar kuruyor.
05.01.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

1 Yorum:

istanbul.net.tr Ocak 5, 2012

Bağcılar Belediyesi, cadde ve sokaklarda kurulan semt pazarlarının yerine kapalı sabit pazarlar kuruyor.

Bağcılar Belediyesi, semt pazarlarını sokaklardan çıkararak, belli alanlarda sabit pazar yerleri oluşturuyor. Bunun ilk örneği Hürriyet Mahallesi`nde gerçekleştirildi. Hürriyet Mahallesi Menderes Caddesi`nde kurulan semt pazarı için aynı mahallede Yıldırım Beyazıt Caddesi`ne yapımına başlanan semt pazarı tamamlandı. 5 bin 218 metre kareden pazar faaliyete başladı.

Örnek olarak başlanan projenin devamında diğer mahallelere de sabit Pazarlar oluşturulması hedefleniyor. Pazar yerinin Beyazıt Caddesi`nden ana giriş kapısı ve Akgün ve Emre Sokak`tan ise birer servis kapısı olmak üzere toplam üç kapısı bulunuyor.

Pazar yerinin ana giriş kapısı ve diğer iki kapıda güvenlik görevlilerinin görev yapacağı kabinler ile zabıta noktası bulunuyor. Yüksekliği 450 ile 720 santimetre arasında değişen Pazar yerinde 130x100 santimetre ebatlarında toplam 873 satış tezgâhı yer alıyor.

Çağırıcı: Örnek Bir Uygulama

Hedeflerinin tüm semt pazarlarını sabit, kapalı pazar yerlerine taşımak olduğunu ifade eden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Hürriyet Mahallesi Semt Pazarı`nın ilk uygulama olduğunu söyledi. Yapımı tamamlanan pazarın faaliyete geçtiğini belirten Çağırıcı, "Ülkemizin hızlı bir şekilde yaşamış olduğu değişim ve dönüşüm sürecinden Bağcılar`da geçiyor.

Artık caddelerde, sokak aralarında kurulan pazarların yerine daha modern, insanları rahatsız etmeyecek sabit semt pazarları oluşturmak istiyoruz. Hürriyet Mahallesi`ndeki bu pazarımızda örnek bir çalışma" dedi.

05.01.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Kaç yıl oldu bitmedi nedenini

İlginizi Çekebilir

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT