Bağcılar, Nostalji Bahçeleri ile Donatılıyor

Bağcılar Belediyesi, Üzüm Bağı ile başlattığı 'Nostalji Bahçeleri' projesinde son olarak, Yenimahalle`de `Fındık Bahçesi`ni inşa edecek.
05.01.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 5, 2012

Bağcılar Belediyesi, Üzüm Bağı ile başlattığı `Nostalji Bahçeleri` projesinde son olarak, Yenimahalle`de `Fındık Bahçesi`ni inşa edecek.

Toplam 5 bin 660 metrekare alandan oluşan `Fındık Bahçesi`ne şu ana kadar 120 fındık ağacı dikilirken bir de sosyal ve kültürel etkinlikler için Karadeniz yöresine özgü mimariyle Karadeniz Dolma Evi yapılıyor. Toplam 228 metrekare oturum alanından oluşan tesis, bodrum, zemin ve onun üstündeki bir kattan oluşuyor.

Önümüzdeki günlerde tamamlanması planlanan `Fındık Bahçesi`, hem yeşil alan ihtiyacını karşılayacak hem de isteyen vatandaşlara piknik yapabilme imkânı sunacak. Piknik masalarının konduğu bahçe, süs havuzları ile de güzelleştirildi.

`Nostalji Bahçeleri` projesinin Bağcılar`a özgü bir çalışma olduğunu belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Bu proje, Bağcılar`ı ismine uygun bir hale getirmek için başlattığımız bir projedir. Daha önce, `Üzüm Bağı`mız, `Kiraz, Kayısı ve Kestane` bahçelerimizi yapmıştık. Hedefimiz, her mahallemize bir meyve bahçesi yapmak. Artık hemşehrilerimiz, piknik yapmak için uzaklara gitmek zorunda kalmıyor. Çocuklarımız da dalından meyve yemenin ne demek olduğunu bu bahçelerde görmüş oluyor`` ifadelerini kullandı.

05.01.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT