BAYRAMPAŞA KENTSEL DÖNÜŞÜME START VERDİ

Fikirtepe Projesi’nin bir benzeri Bayrampaşa’da hayata geçiyor. İlçede ada ve parseller birleşcek, ev sahiplerine yüksek katlı inşaat izni verilecek, trafik sorunu bitecek.
21.04.2011 Stargazete.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 21, 2011

Fikirtepe Projesi’nin bir benzeri Bayrampaşa’da hayata geçiyor. İlçede ada ve parseller birleşcek, ev sahiplerine yüksek katlı inşaat izni verilecek, trafik sorunu bitecek.

Milletvekİlİ adayı olan eski Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge’den görevi devralan yeni başkan Atilla Aydıner, Akgün İstanbul Otel’de düzenlediği gazetecilerle tanışma toplantısında, projelerini anlattı. Aydıner, öncelikle kültürel dönüşüme önem verdiklerini ifade etti.

Kentsel dönüşümün mutlaka yapılması gerektiğini kaydeden Aydıner, ancak kentsel dönüşümün tek başına ideal bir kent ve kentlilik unsuru olmadığını kaydetti. Aydıner, “Kültürel bir vasat oluşturabilirsek ortak bir algıya ulaşabiliriz. Bu noktada sanatın paylaşımını sağlayabiliriz. Bayrampaşa’da arayış sahibi kültür alıcısı vatandaşlarımızın öncelikleri ve istekleri süzgeçten geçirilerek talepler karşılanacaktır” diye konuştu.

Toplu Yaşam Alanları Şart

“Toplulaştırma” projeleri olduğunu belirten Aydıner, bu projede ada ve parselleri birleştireceklerini, bu alanlarda yaşayan insanların hiçbir hak kaybına uğramadan evlerine geçeceklerini söyledi. Aydıner, bu ada ve parsel birleştirmeleri ile sağlıksız kent görünümünden kurtulmak için şekillendirme ve yeniden düzenleme işlemleri yapacaklarını vurgulayarak, “Sağlıklı, kaliteli, yaşanabilir konutlar üretip bu konutların çevrelerini genişleterek farklı bir şehir silueti oluşturacağız” dedi.

Eski Bayrampaşa Cezaevinin kentsel dönüşüm kapsamında değerlendirildiğini ifade eden Aydıner, bu proje çerçevesinde 400 yataklı Eğitim ve Araştırma hastanesi yapılacağını bildirdi. Aydıner, kentsel dönüşümün tek başına ideal bir kent ve kentlilik meyvesini sunamadığını belirterek, “Kültürel dönüşüm olmadan kentsel dönüşüm bir işe yaramaz” dedi. Gençleri kahve köşelerinden kurtarmak için bilgi merkezleri oluşturacaklarını aktaran Aydıner, Balkan göçmenlerinin Bayrampaşa’da çoğunlukta olduğuna dikkat çekti.

Kimse Zarara Uğramayacak

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, ilçede kentsel, kültürel ve sosyal dönüşüm için kolları sıvadı. Aydıner Toplulaştırma adı altında başlattıklerı yeni proje ile ada ve parselleri birleştireceklerini, bu alanlarda yaşayan insanların hiçbir hak kaybına uğramadan evlerine geçeceklerini söyledi. Projeye Topbaş da destek veriyor.

Bayrampaşa Beldiye Başkanı Atilla Aydıner, Akgün İstanbul Otel’de düzenlediği basın toplantısında ilçedeki kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi verdi ve soruları yanıtladı.

21.04.2011 Stargazete.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT