Beykoz`da Fırın Denetimleri Başladı

Beykoz Belediyesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Beykoz İlçe Müdürlüğü’yle birlikte ekmek üreten fırınlarda denetimlere başladı.
05.07.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 5, 2012

Beykoz Belediyesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Beykoz İlçe Müdürlüğü’yle birlikte ekmek üreten fırınlarda denetimlere başladı.

1 Temmuz’da yürürlüğe giren “Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Yönetmeliği” ekmekte 1.8 olan tuz oranının en fazla yüzde 1.5 olması, ekmek satılan her yerde ise; tam buğday ekmeği ve/veya tam buğday unlu ekmek ve/veya kepekli ekmek bulundurulma zorunluluğu getiriyor. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de zaman zaman katıldığı denetimlerde zabıta ekipleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Beykoz İlçe Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa hareket ediyor. Birçok fırın işletmecisi uygulamaya daha önceden geçtiğini belirtirken, birçok fırın sahibi ise yönetmelik içeriğinden haberdar olmadığını söylüyor.

Vatandaşlar Uygulamayı Olumlu Karşılıyor

Denetimler sırasında ekmek alan vatandaşların birçoğu yeni yönetmelik hakkında bilgi sahibi olmadıklarını belirtirken birçoğu da haberlerden öğrendiklerini ve yeni yönetmeliğin insan sağlığı açısından gerekli ve faydalı olduğunu, uygulamayı olumlu karşıladıklarını ifade ediyor. Ekipler özellikle; hijyen, gramaj, tuz ile kepek oranı, işletme ruhsat belgesi konularında uyarılarda bulunurken, yönetmelik hakkında da esnafları bilgilendiriyor.

Başkan Çelikbilek,Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte ilçedeki fırın işletmecilerini bir araya getirerek, yeni yönetmelik hakkında seminer verileceğini belirtti.

05.07.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT