BEYLİKDÜZÜ’NDE GERİ DÖNÜŞÜM REKORU

Beylikdüzü’nde ambalaj atıkların kaynağından ayrı toplanma ve geri dönüşümü projesi kapsamında toplanan atıklarda her ay yeni bir rekor kırılıyor.
11.07.2011 07.07.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 11, 2011

Beylikdüzü’nde ambalaj atıkların kaynağından ayrı toplanma ve geri dönüşümü projesi kapsamında toplanan atıklarda her ay yeni bir rekor kırılıyor. Aralık ve Ocak aylarında; 370 bin ton, Şubat ve Mart aylarında 450 bin ton, Nisan ayında; 543 bin ton, Mayıs ayında; 561 bin ton atığın toplanmasının ardından Haziran ayında da yeni bir rekora imza atıldı ve 646 bin ton atık toplandı.

Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından yapılan geri dönüşüm çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, geri dönüşüm çalışmalarının önemine değindi ve Beylikdüzü’nün yeşil yapısını korumak adına geri dönüşüm çalışmalarını aksatmadan devam ettireceklerini ifade etti. Beylikdüzü halkının da bu konuda çok üst düzeyde bir duyarlılık gösterdiğini söyleyen Başkan Uzun, daha temiz bir Beylikdüzü için halk ile el ele verip çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Geri Dönüşüm ile Hem Çevre Korunuyor Hem de Ekonomi Kazanıyor

Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü tarafından ilçe genelindeki; apartman, site yönetimleri, okullar, kamu kurum ve kuruluşları, hastaneler, oteller, lokantalar, büfeler, limanlar, sağlık kuruluşları, spor kompleksi, organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri, serbest bölge yönetimleri, marketler, satış noktaları, fabrikalar, iş ve alışveriş merkezleri, stadyumlar gibi yerlerden toplanan ambalaj atıkları, Kavaklı Mahallesi 23 Nisan Caddesi üzerinde bulunan Beylikdüzü Belediyesi Geri Dönüşüm Tesisi`nde ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılıyor.

Geri dönüşüm çalışmalarıyla bir taraftan ekonomiye ciddi oranda katkı sağlanırken diğer taraftan da İstanbul’un en yeşil ilçelerinden biri olan Beylikdüzü’nün yeşili ve temiz havası korunmuş olunuyor.

11.07.2011 İstanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT