Beyoğlu Güzelleşmeye Devam Ediyor

Beyoğlu`nu güzelleştirmek üzere iş başı yapan Etüt ve Proje Müdürlüğü Kentsel Tasarım Atölyesi çalışmalarına devam ediyor.
09.03.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 9, 2012

Beyoğlu`nu güzelleştirmek üzere iş başı yapan Etüt ve Proje Müdürlüğü Kentsel Tasarım Atölyesi çalışmalarına devam ediyor.

Beyoğlu`nu güzelleştirmek üzere iş başı yapan Etüt ve Proje Müdürlüğü Kentsel Tasarım Atölyesi, ilçenin dört bir yanında bina cephelerinin güzelleştirilmesi ve boyanması için her türlü kolaylığı sağlıyor.

Vatandaşlarla birebir yapılan görüşmelerin yanı sıra sokak ve cadde sakinleriyle toplantılar da düzenleyen Kentsel Tasarım Atölyesi yönetimi, ilçenin güzelleşebilmesi için öncelikle bina cephelerinin sahipleri tarafından boyanmasını sağlıyor. Bina cephesini yenilemeyi kabul eden vatandaşlardan iskele harcı da alınmıyor.

Boya Kampanyası Firuzağa`da Başladı

İstiklal Caddesi ve caddeye çıkan ara sokakların yanı sıra Cihangir bölgesinde yürütülen bina cepheleri boya kampanyası şimdi de Firuzağa, Galata Bölgesinde ise, Galipdede ve Yüksek Kaldırım Caddelerinde gerçekleştiriliyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve duyarlılıkla katkı sağladığı çalışmalar sayesinde binalar güzelleşiyor. Kötü ve bakımsız eski şehir görüntüsü yerini canlı, tarihi ve kültürel dokuya uygun binalarla modern bir şehre bırakıyor. Kentsel Tasarım Atölyesi`nin müdahale ettiği ve çalışma gerçekleştirdiği cadde ve sokaklara hayat yeniden gelirken, vatandaşların memnuniyeti Beyoğlu Belediyesi`ni gururlandırıyor.

Demircan`dan Teşekkür

Bina cephelerinin yenilenmesi ve boya kampanyası hakkında vatandaşlara seslenen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan şunları söyledi: "Evrensel bir miras kabul ettiğimiz Beyoğlu`nun tarihi dokusunu korumak amacıyla başlattığımız seferberliğimiz devam ediyor. Projenin yeni etabında da binalarımız bakım ve onarımında yanınızdayız. Önceki uygulamalarda olduğu gibi yine iskele harcı almıyoruz. Ayrıca 4 büyük boya firması ile anlaşarak vatandaşların indirimli tarifeden boya almalarını sağlıyoruz. Çalışmalarımızı vatandaşlarımızın katkısı ve rızasıyla gerçekleştiriyoruz. Daha güzel bir Beyoğlu`na vereceğiniz destekten dolayı şimdiden teşekkür ediyorum."

09.03.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT