BEYOĞLU’NDAKİ 100 SOKAK TRAFİĞE KAPATILACAK

ArkiPARC 2011’de konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, metronun Yenikapı’ya ulaşmasının ardından Beyoğlu İlçesi içindeki 100 sokağı daha trafiğe kapatarak ‘insanlar için yaşanacak’ alanlar yaratacaklarını söyledi.
01.04.2011

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 1, 2011

ArkiPARC 2011’de konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, metronun Yenikapı’ya ulaşmasının ardından Beyoğlu İlçesi içindeki 100 sokağı daha trafiğe kapatarak ‘insanlar için yaşanacak’ alanlar yaratacaklarını söyledi.

“Kentsel Kalite için Diyalog” ana teması ile 30-31 Mart’da gerçekleştirilen ArkiPARC 2011’de AVM sektörü, cadde perakendeciliği ve çevre coğrafyalarda projeleri olan Türk inşaat firmalarının yakın dönem beklentileri ile ilgili tartışmalar gündemin ilk sıralarına oturdu.

Ağaoğlu Şirketler Grubu ve Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ArkiPARC 2011’in son gününe “Çevre Coğrafyalarda Geliştirici Olmak” başlıklı oturum damgasını vurdu.

ArkiPARC 2011 Çevre Coğrafyalarda Geliştirici Olmak oturumuna, IMS İcra Kurulu Üyesi Gürer Ünal moderatör olarak, Türk Mall Real Estate Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu, AIM Gayrimenkul Yatırım Merkezleri kurucusu Melih Özkan ve Rönesans İnşaat Grup Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu da panelist olarak katıldı.

Ünal’ın “Çevre coğrafyalarda geliştirici olmak süreci nasıl başladı” sorusuyla açtığı oturum, konuşmacılar arasında yer alan Türk Mall Real Estate Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu’nun “Türkiye’de kazandığımız tecrübeler olmasaydı, yurtdışına kendimizi kabul ettiremezdik. Nitekim Kuzey Afrika, Çin ve Balkanlar’da Dünya ülkeleri arasında en çok Türkiye’ye önem veriliyor” açıklamasıyla hareket kazandı.

Firmaların uluslararası hareket kabiliyeti olması gerektiğini belirten Rönesans Grup Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Ülke olarak en önemli rekabet gücümüz hızımız. Bu konu özelinde ve genel olarak gayrimenkul sektöründe bizim için en önemli tehlike Arap Emirlikleri’dir. Yakın coğrafyalarda özellikle ticari gayrimenkul fırsatlarını değerlendiren bir firma olarak, farklılaşmanın ‘fikir’le olduğunu da vurgulamak isterim.”

“Libya’ya Dış Müdahalelerle Egemenlik Kurulursa Zorlanırız”

ArkiPARC 2011 Çevre Coğrafyalarda Geliştirici Olmak oturumunun en önemli başlıklarından biri de, sıcak bölge Libya’daki Türk yatırımlarının ne yönde etkileneceği tartışması oldu. Türk Mall Real Estate Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Levent Eyüboğlu, “Libya’daki sıcak savaş ile ilgili Türk firmaları olarak herhangi bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Kısa bir süreliğine çekildik. Verilen bu arayı da zarar olarak görmüyoruz. Hatta Libya’daki bu durum bizim için daha iyi olacak. Halk tüketim gücü kazanacak. Sular durulduğunda, yatırımcı ve geliştiriciler olarak bölgeye daha sağlam döneceğiz” dedi.

Konuya farklı bir bakış açısıyla yaklaşan Rönesans Grup Başkanı Kamil Yanıkömeroğlu ise, “Libya’ya dış müdahalelerle egemenlik kurulursa zorlanırız” diyerek bölgedeki dengeleri dikkatle izlediklerini kaydetti.

Markus Lehto: “AVM Sokakları Kimliksiz ve Ruhsuz”

ArkiPARC’11 etkinliğinin ilk gününün (30 Mart Çarşamba) son oturumu Cadde Perakendeciliği oturumunda ise, artan alışveriş merkezlerinin cadde perakendeciliğini yok ettiğinin altı çizilerek yeni dönemde gerçekleştirilecek uygulamalardan bahsedildi. Urbanista Yönetici Ortağı Markus Lehto’nun moderatörlüğünü yürüttüğü oturuma konuşmacı olarak Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Amsterdam Belediyesi Ana Cadde Teşebbüsleri Direktörü Peter Groenendaal da katıldı.

Teknolojinin mimariyi, şehir planlamasını değiştirdiğine dikkat çeken Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “1950’lerden sonra görkemini kaybeden İstiklal Caddesi araçların işgali altındaydı. Ta ki biz İstiklal Caddesi’ni araç trafiğine kapatana kadar. Araç olunca insanların yürüyecek alanları kalmıyor, yaşam alanları kısıtlanıyor. Bu konudaki çalışmalarımız devam edecek. İstiklal Caddesi’nin yanı sıra metro Yenikapı’ya gelince, ilçedeki 100 sokağı daha araç trafiğine kapatacağız.” dedi.

01.04.2011

BEYOĞLU’NDAKİ 100 SOKAK TRAFİĞE KAPATILACAK

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT