BİRİNCİ SINIF VE ANAOKULU ÖĞRENCİLERİ DERS BAŞI YAPIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İlköğretim birinci sınıflar ve anaokulları için okulların açılacağı 12 Eylül Pazartesi günü, için gerekli tedbirler aldı.
12.09.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 12, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İlköğretim birinci sınıflar ve anaokulları için okulların açılacağı 12 Eylül Pazartesi günü, için gerekli tedbirler aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı İlköğretim birinci sınıflar ve anaokulları için okulların açılacağı 12 Eylül Pazartesi günü, trafikte sorun yaşanmaması için gerekli tedbirler aldı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Genel Sekreter Prof. Dr. Adem Baştürk Başkanlığı’nda yapılan toplantılarda, bazı kararlar alında hazırlıklar gözden geçirildi. Toplantıya İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İETT Genel Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Ulaşım Daire Başkanlığı, Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, Trafik Müdürlüğü, Yol Bakım ve Onarım Müdürlüğü, Alt Yapı Koordinasyon Müdürlüğü, Ulaşım Aş., İstanbul A.Ş. İSPARK, İTO, İSTAB ve İSAROD temsilcileri katıldı.

* Öğrenci servisleri okulların açıldığı ilk gün trafiğe boş çıkmamaları için bir hafta önceden öğrenci kayıtlarını bitirecekler. Öğrencilerin alınacakları yerler belirlenecek.

Servisler mutlaka öğrenciyi evinden alıp evine bırakacak kesinlikle öğrencisiz boş olarak servise çıkılmayacak.

Ulaşım ve Eğitimde sıkıntı yaşanmaması için vatandaşlarin toplu taşım araçlarini kullanmalari önemli duyurulur.

* Otobüs durakları önlerine, yakınlarına park eden ticari taksi veya özel araçlara izin verilmeyecek. Buralara park ederek otobüslerin duraklara yanaşmalarını engelleyen araçlar çekilecek ve ceza uygulanacak.

* Toplu taşım araçlarının durak harici veya iki sıra oluşturarak yolcu indirme ve bindirme yapmalarına müsaade edilmeyecekler. Kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanacak.

12.09.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT