D8`LER İSTANBUL`DA BULUŞUYOR

Kalkınma yolundaki ülkelerin dünya ekonomisi içindeki konumlarına dair yapılacak olan Sanayi Bakanları Zirvesi 4-6 Ekim tarihleri arasında İstanbul`da toplanıyor.
26.09.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 26, 2011

Kalkınma yolundaki ülkelerin dünya ekonomisi içindeki konumlarına dair yapılacak olan Sanayi Bakanları Zirvesi 4-6 Ekim tarihleri arasında İstanbul`da toplanıyor.

Kalkınma yolundaki ülkelerin dünya ekonomisi içindeki konumlarını iyileştirmek, ticari ilişkilerini çeşitlendirmek, uluslararası düzeyde karar verme mekanizmalarına güçlü bir biçimde katılımlarını sağlamak ve üye ülkelerde yoksulluğu azaltarak insanların yaşam seviyesini yükseltmek amacıyla hayata geçirilen D-8 (Gelişen Sekiz Ülke) organizasyonunun 2’nci Sanayi Bakanları Zirvesi, 4-6 Ekim 2011 tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak.

Zirvenin temel başlıkları; birlikte geliştirilecek ar-ge projeleriyle ortak otomotiv üretimine kadar gidecek işbirliklerinin geliştirilmesi, çimento sektöründe üretim ve çevre hususlarında tecrübelerin paylaşılması, enerji tedariki ve çevre konularında ortak politikaların belirlenmesi ve uygulamaya konulması, başta helal gıda olmak üzere gıda sertifikasyonları üzerinde çalışılması, elektrik ve bilgi teknolojilerinde ortak ar-ge çalışmaları yürütülmesi, petrokimya konusunda ortak projelerin oluşturulması olacak.

KOBİ’ler konusunda tecrübelerin paylaşılarak ortak yaklaşımların oluşturulması, standardizasyon, uygunluk değerlendirme, akreditasyon ve meteoroloji alanında kapasite gelişiminin ve ortak yaklaşımın sağlanarak ticaretin kolaylaştırılması, çelik konusunda ticaretin artırılması ve ortak Ar-Ge projelerinin geliştirilmesi, tekstil konusunda teknolojik ürünlere yönelmenin sağlanması ve teknolojik işbirliklerinin yanı sıra makina sanayiinde işbirliği arayışları da üç günlük toplantı takviminde ele alınacak konular arasında yer alacak.

26.09.2011 İstanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT