DENİZ TRAFİĞİNE 5 SAAT ARA

İstanbul Boğazı’nda, 29 Eylül’de 09.30 – 14.30 saatleri arasında deniz trafiğine ara verilecek.
21.09.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 21, 2011

İstanbul Boğazı’nda, 29 Eylül’de 09.30 – 14.30 saatleri arasında deniz trafiğine ara verilecek.

Ulaştırma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın-yayın organlarında İstanbul Boğazı`nın iki gün deniz trafiğine kapatılmasına ilişkin yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Açıklamada, 5312 sayılı `Deniz Çevresinin Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerle Kirletilmesinde Acil Durumlarda Müdahale ve Zarar Tazmini Esaslarına Dair Kanun` gereğince Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı koordinasyonunda 28 ve 29 Eylülde `Deniz Kirliliğine Müdahale` tatbikatı yapılacağı ifade edildi.

Tatbikatın icrası için 29 Eylülde saat 09.30-14.30 saatleri arasında sadece 5 saat deniz trafiğine ara verileceği bildirilen açıklamada, `Tatbikat için hazırlanan senaryo gereği, `Kılavuz Kaptan` almadan İstanbul Boğazı`ndan uğraksız geçiş yapan petrol yüklü bir tanker dümen kilitlenmesi sonucunda manevra yapamadığı için bir feribot ile çatışır. Senaryo gereği meydana gelen bu kaza sonucunda feribotta bulunan yolcuların helikopterler ve botlarla denizden kurtarılması icra edilir. Ayrıca yine senaryo gereği tankerden denize dökülen ham petrolün yayılmasının önlenmesi tatbikatı da yapılacaktır` denildi.

21.09.2011 istanbulajansi.com

DENİZ TRAFİĞİNE 5 SAAT ARA

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT