EMİNÖNÜ YENİ İSKELE VE VAPURUNA KAVUŞTU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışması tamamlanan Fahri Korutürk Vapuru ve Eminönü Katip Çelebi İskelesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
30.07.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 30, 2011

Fahri Korutürk vapuru ile birlikte yapımı biten Eminönü Kâtip Çelebi İskelesi düzenlenen törenle açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yenileme çalışması tamamlanan Fahri Korutürk Vapuru ve Eminönü Katip Çelebi İskelesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Hizmete alınan Eminönü Katip Çelebi İskelesi’nde düzenlenen törene İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Adem Baştürk, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Şehir Hatları Genel Müdürü Süleyman Genç, çok sayıda belediye yetkilisi ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Adem Baştürk, Büyükşehir olarak ulaşıma yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Hizmete alınacak Fahri Korutürk Vapuru ve Katip Çelebi İskelesi’nin önemine işaret eden Baştürk, vapurların İstanbul’un sembolü olduğunu aktardı.

Baştürk, “Her şehrin bir simgesi var. Marka şehirlerin simgesi var. Londra iki katlı otobüs gibi bunlar simgeleşmiş. Bunlar o şehirle birlikte anılır olmuş. İstanbul’un da şirketi Hayriye zamanından gelen vapurlar var. Bunlar kendine özgü ve İstanbul’la özdeşleşmiş vapurlarımız. Bunlardan bir tanesini onararak hizmete açıyoruz. Biz tarihe saygı geçmişe saygı ve estetik anlayışımız sebebiyle bu estetik anlayışın devam etmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Açıklamanın ardından konuklar ve basın mensupları Fahri Korutürk vapuru ile Boğaz Turu yaptılar. Program tur sonrasında sona erdi.

30.07.2011 İstanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT