Engelli Vatandaşlar İçin 6 Yeni Park

Sultanbeyli Belediyesi engelli vatandaşların da faydalanabileceği 6 yeni park alanı oluşturuyor.
17.05.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 17, 2012

Sultanbeyli Belediyesi engelli vatandaşların da faydalanabileceği 6 yeni park alanı oluşturuyor.

Sultanbeyli Belediyesi özürlü vatandaşların yaşam koşullarını kolaylaştırıcı düzenlemeleri hayata geçiriyor. İhalesi gerçekleştirilen 6 yeni engelsiz park alanı ile Sultanbeyli’de yaşayan engelli vatandaşlar sosyal hayatta daha fazla yer alacak.

Turgut Reis, Orhan Gazi, Battal Gazi, Mehmet Akif, Hamidiye ve Hasanpaşa Mahallelerinde yapılacak olan parklar engelli vatandaşların ihtiyaçlarına göre tasarlanacak. Proje kapsamında park alanı içi ve dışı özel teknikler kullanılarak hazırlanacak. Hissedilebilir yüzey teknikleri ile yapılacak parklarda kılavuz iz, kılavuz kubbe, eliptik yüzey ve engelli rampaları gibi çok özel teknikler uygulanacak. Park dışındaki kaldırımlar da engelli vatandaşların ihtiyaçlarına göre düzenlenecek.

İki katlı oyun parkları, ipli tırmanma aletleri ve daha bir çok özelliğin yer alacağı bu özel parklar, engelli vatandaşların sosyal hayatta daha fazla yer almalarını sağlamasının yanı sıra Sultanbeyli halkının da dinlenme yerleri olması bekleniyor.

17.05.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT