İçme Suyu Kaynağı Göllere Girmeyin

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), vatandaşları içme suyu kaynağı olan göllerin yüzme amaçlı kullanılmaması konusunda uyardı.
09.04.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 9, 2012

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), vatandaşları içme suyu kaynağı olan göllerin yüzme amaçlı kullanılmaması konusunda uyardı.

İSKİ`den yapılan yazılı açıklamada, havaların ısınmasıyla içme suyu kaynakları çevresinin bazı vatandaşlar tarafından piknik alanı olarak kullanıldığı hatırlatıldı. Sıcak havanın etkisinden korunmak için bazı vatandaşların zaman zaman yüzmek veya serinlemek için bu sulara girdiği kaydedildi. Bu durumların boğulma gibi üzücü durumlara yol açabildiği vurgulandı.

Açıklamada, içme suyu kaynaklarının tatlı sular olduğundan suyun kaldırma kuvvetinin deniz suyuna nispetle daha az olduğuna dikkat çekilerek şunlar kaydedildi: "Göllerin tabanları, balçık özelliği sebebiyle üstünde yürüme imkânı olmayan zeminlerdir. İstanbul`un içme suyu kaynakları olan doğal ve yapay bu göllerin çevresi toplam 681 bin 452 metre uzunluğundadır.

Bu alanların tamamının izlenmesi veya etrafının çevrilmesi mümkün değildir. Tüm bu hususlar dikkate alınarak, içme suyu kaynağı olan göllere kesinlikle girilmemeli ve yüzme amaçlı olarak kullanılmamalıdır."

09.04.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT