İDOBUS, Yolcu Taşımaya Başladı

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) tarafından uygulamaya konulan İDOBUS, bu sabah seferlerine başladı.
22.03.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 22, 2012

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) tarafından uygulamaya konulan İDOBUS, bu sabah seferlerine başladı.

Kabataş’tan Bursa’ya gitmek için deniz otobüsüne binen yolcular, Bursa’dan `İDOBUS`leri kullanabilecek. Uygulama ile deniz ve kara ulaşımının birleştirilmesi hedefleniyor.

Uygulamanın ilk seferi saat 9.00 itibariyle Kabataş’tan yapıldı. Yaklaşık 50 yolcu taşıyan deniz otobüsü, Kabataş’tan hareket etti. İDO yetkilileri, yeni hatlara yolcuların ilgisinin yoğun olduğunu belirtti, yaz aylarında yolcuların idobüs seferlerine ilgilerinin daha da artmasını beklediklerini dile getirdi.

8 Mart 2012’den itibaren satışa sunulan İDOBUS biletlerinin, yaklaşık 37 bin adetinin satıldığını belirten yetkililer, İDOBUS seferlerinin İstanbul Kabataş kalkışlı olarak, saat sabah 6.00 ile gece 23,59’a kadar devam edeceğini söyledi. İDOBUS seferleri ile Balıkesir, Manisa, İzmir gibi şehirlerdeki mevcut ulaşım ağının genişletilmesinin hedeflendiği kaydedildi.

İDOBUS yolcuları ise uygulamanın geç kalmakla birlikte yararlı olacağını dile getirdi. İstanbul’daki tek kalkış noktası olarak Kabataş’ın belirlenmesinin, trafik yoğunluğu dikkate alınarak, yolcuları olumsuz etkileyebileceğini belirten Ferhat Bayhan isimli yolcu, ancak özellikle kara ulaşımının sağlanmasında İDOBUS seferlerinin devreye girmesinin yolcuları rahatlatacağını dile getirdi.

22.03.2012 istanbulajansi.com

İDOBUS, Yolcu Taşımaya Başladı

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT