İDO’nun Yeni Hedefi Bursa

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO), Kabataş’tan Bursa Güzelyalı’daki iskeleye 1 saat 45 dakikada yolcu taşımayı hedefliyor.
20.10.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ekim 20, 2011

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş. (İDO), Kabataş’tan Bursa Güzelyalı’daki iskeleye 1 saat 45 dakikada yolcu taşımayı hedefliyor.

Nisan ayında özelleştirilen İstanbul Deniz Otobüsleri AŞ`nin (İDO) yeni sahiplerinin hedefinde, Bursa Güzelyalı iskelesine 1 saat 45 dakikada yolcu taşımak var.

İstanbul`dan Bursa`ya Yenikapı, Bostancı ve Pendik`ten sefer düzenleyen İDO`nun Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Murahhas Üyesi Önder Sezgi, çalışmaları tamamladıklarını, 450 kişi kapasiteli 5 deniz otobüsü ile sabah 6`dan gece 24`e kadar saat başı sefer yapacaklarını duyurdu.

Kabataş-Bursa seferlerinin 2012 ilk çeyreğinde başlayacağını aktaran Önder Sezgi, "Deniz yolculuğundan sonra seferler Bursa, Balıkesir, Manisa ve İzmir gibi şehirlere çift katlı lüks otobüslerle devam edecek. Tek biletle Bursa`ya ulaşım 5 saatten 2 saate, İzmir`e ulaşım ise 8 saatten 4 saate inecek. İstanbul`daki yolcu internetten veya cep telefonuyla biletini aldıktan sonra bagajını Kabataş`ta deniz otobüsüne teslim edecek, seyahat bitene kadar bagajıyla ilgilenmeyecek." dedi.

`İDOBÜS` diye adlandırdıkları projenin otobüslerinin de kiralanmak üzere olduğunu bildiren Sezgi, 2012 içinde Ro-Ro seferlerini de başlatacaklarını açıkladı. Marmara`nın kuzeybatısında Ambarlı veya Tekirdağ civarındaki iskelelerden TIR`ları, kamyonları, otobüsleri alarak Marmara`nın güneyindeki ve doğusundaki iskelelere taşıyacaklarını anlatan Sezgi, Ambarlı`daki arazilerinin altyapısının hazır durumda olduğunu söyledi. Sezgi, proje sayesinde kamyon şoförlerinin 6-7 saatlik yolunun 2 saate ineceğini dile getirdi. Marmara Denizi içinde Ro-Ro yapılanmasını tamamladıktan sonra yurtdışı taşımalara da başlayacaklarını kaydetti.

Şu an İstanbul`dan 50 bini ağır vasıta olmak üzere günde 500 bin araç transit olarak geçiyor. Bunun da 10 bininin Güney Marmara`dan İstanbul`a geldiğini, bu seferle ilk etapta Ambarlı-Bandırma arasında bir Ro-Ro seferi başlatılabileceğini kaydeden Sezgi, feribotlardaki TV`lerden çoklu yayına geçeceklerini dile getirdi. İDO`nun bu yıl da yüzde 10`a yakın büyüyeceğini ifade eden Sezgi, "Yolcu sayısında yüzde 7, araç sayısında yüzde 10 büyümemiz söz konusu. Rakam verecek olursak geçen yıl 50 milyon yolcu, 7 milyon araç taşımıştık. Bu sene 3 milyon daha fazla yolcu olacak." diye konuştu.

20.10.2011 istanbulajansi.com

İDO’nun Yeni Hedefi Bursa

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT