İstanbul'a Minibüs Yerine Havaray Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'ın 'minibüsler kalkacak' açıklamaları havarayı yeniden gündeme getirdi. Minibüsçülerin, 8 noktada kurulacak havarayları işletmesi düşünülüyor.
05.01.2012 ensonhaber.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 5, 2012

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş'ın 'minibüsler kalkacak' açıklamaları havarayı yeniden gündeme getirdi. Minibüsçülerin, 8 noktada kurulacak havarayları işletmesi düşünülüyor.

"Havaray Çalışması Yaptığımız Bazı Hatlara Onları da Sokmak İstiyoruz."

Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif'in ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Topbaş, minibüs esnafını asla mağdur etmeden, yer yer onları da sisteme otobüslere dahil ederek, kent ulaşımında hizmete devam etmelerini arzu ettiklerini söyledi ve ekledi: "Havaray çalışması yaptığımız bazı hatlara onları da sokmak istiyoruz."

"Minibüs Esnafı, İstanbul'dan Tamamen Kalkıyor Sanılmasın"

Topbaş şöyle devam etti: "Minibüs ve taksici esnafının bize güveni var. Onların ekmek teknesidir. Belli bir yaşam tarzı var. Hayattaki imkanlarını ellerinden almayı düşünmüyoruz. Özellikle havaray çalışmamızın olduğu yerlere dahil edeceğiz. Bunların bir tanesi Şişhane'den Kasımpaşa üzerinden Çağlayan'a kadar bir hat var.

Oradaki minibüs esnafını mağdur etmemek için onları sisteme dahil etme çalışmamız var. Ataşehir'de de aynı şekilde. Tamamen kalkması değil, bazı noktalarda devam da edebilir. Minibüs esnafı, İstanbul'dan tamamen kalkıyor sanılmasın."

"8 Noktada Düşünülüyor"

40 kilometreye yakın havaray hattı düşünülüyor. Otobüs A.Ş gibi minibüs esnafının havarayı işletmesi planlanıyor. Şişhane Kasımpaşa üzerinde ve Sefaköy Halkalı üzerinde hat gündemde. Havaray 8 noktada düşünülüyor. Anadolu yakasında, Kadıköy-Kartal metro hattına havarayın da bağlanabileceği belirtiliyor.

05.01.2012 ensonhaber.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT