İSTANBUL BOĞAZI 30 EYLÜL CUMA KAPALI OLACAK

İstanbul Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Ulusal Tatbikatı nedeniyle İstanbul Boğazı, yarın, 09.30-14.30 saatleri arasında kapalı olacak.
29.09.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 29, 2011

İstanbul Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Ulusal Tatbikatı nedeniyle İstanbul Boğazı, yarın, 09.30-14.30 saatleri arasında kapalı olacak.

Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı koordinasyonunda yarın gerçekleştirilecek olan ``İstanbul Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Ulusal Tatbikatı-2011``de yer alan 57 özel ve kamu kuruluşunun katıldığı bir koordinasyon toplantısı yapıldı.

Zeytinburnu`ndaki Polis Eğitim ve Kongre Merkezi`nde (PEKOM) basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıya, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Denizcilik Müsteşarlığı, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığının da aralarında bulunduğu tatbikatta yer alacak 57 özel ve kamu kuruluşunun temsilcileri katıldı.

Toplantıda, tatbikata ilişkin yapılan çalışmalar ve tatbikat senaryosu son kez gözden geçirildi ve kurumlar arası görev dağılımının koordine edildiği öğrenildi.

Senaryo gereği Rusya`dan İtalya`ya kılavuz kaptan almadan İstanbul Boğazı`ndan transit geçen petrol yüklü tankerin dümen kilitlenmesi sonucunda manevra yapamadığı için İDO`ya ait bir feribotla çatışmasının icra edileceği İstanbul Boğazı`ndaki tatbikat nedeniyle yarın 09.30-14.30 saatleri arasında deniz trafiği kapalı olacak.

Tatbikatta, 1 tanker, 1 feribot, 5 römorkör, 1 atık gemisi, 3 helikopter, 8 palamar botu, 3 bin 200 metre bariyer, 24 değişik tipte skimmer, çok sayıda sorbent boom, 8 adet atık yağ tankeri ve benzeri ekipmanlar yer alacak.

Ayrıca İDO’nun, yarın saat 10.30 – 11.30 saatleri arasında Sirkeci – Harem – Sirkeci Araba Vapuru seferlerinde gecikme yaşanabileceği belirtildi.

29.09.2011 İstanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT