İstanbul İçin 7 Dev Proje!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, İstanbul için 7 projeleri olduğunu belirterek, 32 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını söyledi.
28.05.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 28, 2012

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, İstanbul için 7 projeleri olduğunu belirterek, 32 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını söyledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul-İzmir otoyolu kapsamında inşa edilecek İzmit Körfez geçişi Asma Köprüsü’nün rüzgâr testleri için bulunduğu İtalya’nın Milano kentinde bakanlığının yürüttüğü projeler ve güncel konularda önemli açıklamalar yaptı. Bakan Yıldırım, İstanbul için önemli projeleri olduğunu belirterek, “İstanbul için süren 7 büyük projemiz var. Avrasya geçişi, Marmaray, Ankara-İstanbul Hızlı Treni, 3. Boğaz Köprüsü, 3. havalimanı, İzmir-İstanbul otoyolu ve Kanal İstanbul. Toplam yatırım 32 milyar dolar. Bunun 10 milyar dolarını öz kaynaklardan, kalanını yap-işlet-devret ile yapacağız. 3. boğaz köprüsü ile İzmit Körfez Geçişi’ni önümüzdeki 3 yıl içinde aynı anda bitirmeyi planlıyoruz. Yani 2015’te iki köprümüz daha olacak” dedi.

İstanbul’a 3. Havalimanı

İstanbul’a 3. Havalimanını da yapacaklarını belirten Bakan Yıldırım, “İstanbul’a 3. havalimanı için hazırlıklar son aşamaya geldi. Yerini belirledik. 150 milyon yolcu kapasiteli olacak. 5 pisti ile aynı anda iniş ve kalkışa uygun olacak. İlk bölümünü 3 yıl içinde bitireceğiz. Terminal pistlerin arasında olacak. İkinci bölümünü hizmete girdikten sonra bitireceğiz” şeklinde konuştu.

28.05.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT