İstanbul Kütüphaneleri Yürüyor

Bu yıl “Kütüphaneler ‘Sizi’ Değiştirir” başlığı altında kutlanan hafta 25 Mart 2012 Pazar günü saat 15.00 de İstiklal Caddesi’nde yapılacak “İstanbul Kütüphaneleri Yürüyor” yürüyüşü ile başlıyor.
22.03.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 22, 2012

Kütüphane Haftası’nın bu yıl ki teması “Kütüphaneler ‘Sizi’ Değiştirir” olarak belirlendi.

26 Mart – 1 Nisan 2012 tarihleri arasında kutlanacak olan Kütüphaneler Haftası, Türk Kütüphaneciler Derneği İstanbul Şubesi tarafından organize edilen hafta etkinlikleri; İstanbul Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri ve İstanbul’daki bir çok kütüphane, kurum ve kuruluşun işbirliği ve desteği ile gerçekleştiriliyor.

Kütüphane Haftası

İnsanların kütüphaneleri yakından tanımaları ve kütüphanelerden daha çok yararlanmalarını teşvik etmek amacı ile 1964 yılından beri her yıl mart ayının son pazartesi günü başlayan hafta, Kütüphane Haftası olarak kutlanıyor. Kütüphane Haftası Kutlama Programı’nda yer alan etkinliklerle; bireysel ve toplumsal gelişmenin temel yapı taşlarından biri olan kütüphanelere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalık düzeyinin geliştirilmesi ve kütüphanelerin bilgiye erişimdeki vazgeçilmez rolüne dikkat çekilmesi amaçlanıyor.

Bu yıl “Kütüphaneler ‘Sizi’ Değiştirir” başlığı altında kutlanan hafta 25 Mart 2012 Pazar günü saat 15.00 de İstiklal Caddesi’nde yapılacak “İstanbul Kütüphaneleri Yürüyor” yürüyüşü ile başlayacak ve hafta boyunca İstanbul’un pek çok yerinde yetişkinlerden çocuklara kadar yayılan bir çok etkinlik gerçekleştirilecek.

22.03.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT