İstanbul Lgbti Onur Haftası Bu Sene Yapılabilecek Mi?

İstanbul Lgbti Onur Haftası Bu Sene Yapılabilecek Mi?

Gerekli olan fon desteği sağlanamazsa, planlanan etkinlikler ve dahi Onur Yürüyüşü gerçekleşemeyecek!

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 13, 2014

İstanbul LGBTİ Onur Haftası Çalışma Grubu, uluslararası bir platform olan indiegogo.com’da başlattığı maddi destek kampanyası için çağrıda bulunuyor. Gerekli olan fon desteği sağlanamazsa, planlanan etkinlikler ve dahi Onur Yürüyüşü gerçekleşemeyecek!

Lambdaistanbul’un evsahipliğinde, bağımsız bir gönüllü çalışma grubu tarafından organize edilen İstanbul LGBTİ Onur Haftası, bu sene 22’inci yaşını kutluyor. Geçtiğimiz yıl 50 binden fazla kişinin katıldığı Onur Yürüyüşü’nün ve onlarca panel, atölye, söyleşinin organize edildiği Onur Haftası, bu yıl maddi imkansızlık sebebiyle yapılamama durumuyla karşı karşıya!

Haftayı planlayan çalışma grubu tarafından yapılan açıklamaya göre; panel, söyleşi, atölye gibi etkinlikler ve Onur Yürüyüşü’nde kullanılmak üzere yaptırılacak afiş, döviz, pankart gibi gereçler için ihtiyaç duyulan maddi kaynağın sağlanamaması halinde, planlanan etkinlikler ve dahi Onur Yürüyüşü gerçekleşemeyecek.

“Bedenin, emeğin, kimliğin, eylemin ve sözün üstünde hiçbir baskı kalmayana kadar mücadele etmeye devam etmek, sizlerin de desteğiyle mücadelemizi büyütmek istiyoruz” diyen Onur Haftası Çalışma Grubu’nun indiegogo.com’da başlattığı kampanyaya destek olmak için:

https://www.indiegogo.com/projects/2014-istanbul-lgbti-onur-haftasina-destek-ol

İstanbul LGBTİ Onur Haftası hakkında:
22 yıldır her sene haziran ayının son haftasında düzenlenen İstanbul LGBTİ Onur Haftası boyunca insanların birbirini tanıması, dayanışması, deneyimlerin paylaşılması amacıyla atölyeler ve paneller düzenleniyor. Bu sene 10. senesini kutlayan Hormonlu Domates Ödülleri’yle yılın en homofobik söylemleri belirleniyor ve organize edilen partilerle eğleniliyor. Kitlesel Onur Yürüyüşü’yle sonlandırılan hafta, her sene büyüyor, her sene daha fazla insan bu gövde gösterisine katılıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT