İSTANBUL OTOBÜSÜNÜN RENGİNİ SEÇTİ: DAMALI ERGUVAN

Dört farklı alternatif rengin vatandaşların beğenisine sunulduğu oylamayla, İstanbullar yeni otobüsünün rengini seçti. Yeni otobüslerin rengi, damalı erguvan olacak.
22.04.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Nisan 22, 2011

Dört farklı alternatif rengin vatandaşların beğenisine sunulduğu oylamayla, İstanbullar yeni otobüsünün rengini seçti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Emirgan’daki Beyaz Köşk Bahçesi’nde yapılan davette açıkladığı yeni otobüslerin rengi, damalı erguvan olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “İstanbul halkı otobüsünün rengi seçiyor” kampanyası dünyada yaşayan insanların ilgilisini çekti. Yüzlerce ülkeden binlerce vatandaş oylamaya katıldı.

Kampanya boyunca İstanbul’daki otobüslerin rengi konusunda Amerika’dan Faroe Adalarına, Dominik Cumhuriyeti’nden Almanya’ya, Tunus’tan Portekiz’e toplam 111 ülkede yüz binlerce kişi oy kullandı.

İstanbul’dan binlerce mil uzaktaki insanlar İstanbul’un otobüsünün renginin belirlenmesine katkı sağlamak için internet sitemize girdi ve oy verdi. Bir başka deyişle dünya kamuoyu İstanbul’u sahiplendi.

Yine Türkiye’de de İstanbul dışında Ankara’dan Maraş’a, İskenderun’dan Yozgat’a, Sivas’tan Çanakkale’ye 44 kentte binlerce oy kullanıldı. Kampanya boyunca yaklaşık 172 bin oy kullanıldı.

Halka kaliteli hizmet vermek ve toplu ulaşımda rahatlamayı sağlamak için İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. geçtiğimiz aylarda kurulmuştu. Şirket, İstanbul’un 3 ana bölgesinde toplu ulaşım ihtiyacının bir sistem dâhilinde karşılanması amacıyla ilk etapta 34 hatta 172 adet otobüs ile İstanbul halkına hizmet verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı iştiraki olan İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş, yeni otobüslerin 4 farklı alternatif renk çalışması vatandaşların beğenilerine sunulmuştu. Daha önce Şehir Hatları Vapuru ve Tramvayını seçen İstanbullular bu sefer de otobüslerinin rengini seçti.

Otobüslerin Bazı Özellikleri

Euro 5 (dizel) (Doğalgaz ve elektrikliye dönüştürülebilecek özellikleri var)
Alçak ve düztabanlı, özürlü aparatlı tekerlekli sandalye rampalı.
Sesli uyarı sistemi
LCD monitörlü bilgilendirme sistemi,
18–28 0C ayarlanabilir klima sistemi
İç-dış güvenlik kameraları
Oturan yolcu sayısı 30, Ayakta yolcu sayısı 60

İstanbul Otobüsünün Rengini Seçti
Toplam Kullanılan Oy 171481 Kişi

En Çok Oy Alan Renk ve Giydirme Kombinasyonu Toplam: 38093, %22.21
Renk ERGUVAN
Giydirme 3 (DAMALI)

Renk ve Giydirme Olarak Ayrıştırılmış
En Çok Oy Alan Renk ERGUVAN
Toplam: 59229, %34.54

22.04.2011 İBB

İSTANBUL OTOBÜSÜNÜN RENGİNİ SEÇTİ: DAMALI ERGUVAN

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT