İSTANBUL’DA PLAJ SEZONU BAŞLIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin plaj hizmeti verdiği 5 ayrı noktada sezon açılıyor. Büyükşehir, İstanbulluların güven içinde ve gönül rahatlığıyla denize girmesi için her türlü tedbiri aldı.
17.06.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 17, 2019

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin plaj hizmeti verdiği 5 ayrı noktada sezon açılıyor. Büyükşehir, İstanbulluların güven içinde ve gönül rahatlığıyla denize girmesi için her türlü tedbiri aldı.

Havaların ısınmasıyla birlikte açılan deniz sezonu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da plaj hizmeti çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı Sosyal ve İdari İşler Müdürlüğü’nün plaj hizmeti verdiği 5 ayrı noktada, her hafta deniz suyu temizlik oranı ölçümleri analiz ediliyor, gerekli ilaçlamalar yapılıyor ve böylelikle halkın gönül rahatlığıyla denize girebilmesi sağlanıyor.

Plajlarda, İstanbul halkının huzurlu bir gün geçirebilmesi amacıyla güvenlik personeli ile gerekli tedbirler alınıyor. Bu çerçevede kullanıma açılan plajlarda ve sahillerde her gün temizlik kontrolleri düzenli olarak yapılıyor. Ayrıca, plajlarda yiyecek-içecek ihtiyacını karşılamak üzere kafeterya alanları da İstanbul halkına hizmet veriyor.

Güneş Plajı ve Caddebostan-1 Plajı dışındaki diğer plajlardan (İBB’nin sorumluluğunda olan) tüm İstanbullular ücretsiz faydalanabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kendi sorumluluğundaki plajlarda 70 cankurtaran ile birlikte, İstanbul genelindeki diğer plajlarda da 226 olmak üzere toplam 22 plajda 296 cankurtaran, 16 cankurtarma botu, 10 adet kurtarma jeti ve 7 adet de ATV aracı ile hizmet verecek.

İstanbul’da 2011 Yılında Hizmet Verilecek Plajlar ve Genel Özellikleri Şöyledir;

Avrupa Yakasındaki Plajlar: Florya’daki Menekşe ve Güneş Plajları.

Menekşe Plajı: 620 m. sahil şeridindeki plajda 200 adet şezlong, 200 adet şemsiye, 2 adet cankurtaran mobosu, 3 adet cankurtaran kulesi, 12 adet WC, 8 adet soyunma kabini, 5 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 1adet büfe ve 100 araçlık otopark alanı bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Güneş Plajı: 840 m. sahil şeridindeki plajda 2 adet cankurtaran kulesi, 1.500 adet şezlong, 1.500 adet şemsiye, 42 adet WC, 234 adet soyunma kabini, 48 adet duş, 1 güvenlik kabini, 2 adet büfe, 228 adet emanet dolabı ve 300 araçlık otopark alanı bulunuyor. Plaj giriş ücreti 15 TL., öğrenciler için ise 10 TL.

Anadolu Yakasındaki Plajlar: Caddebostan’daki Caddebostan-1, Caddebostan-2 ve Caddebostan-3 Plajları.

Caddebostan-1: 450 m. sahil şeridindeki plajda 483 adet şezlong, 200 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran kulesi, 1 adet WC, 18 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 2 adet büfe bulunuyor. Plaj giriş ücreti 10 TL.

Caddebostan-2: 300 m. sahil bandı, 500 adet şezlong, 200 adet şemsiye, 1 adet cankurtaran mobosu,1 adet cankurtaran kulesi, 1 adet WC, 14 adet soyunma kabini, 8 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 2 adet büfe bulunuyor. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Caddebostan-3: 250 m. sahil bandı, 100 adet şezlong, 100 adet şemsiye,1 adet cankurtaran kulesi, 1 adet WC, 8 adet soyunma kabini, 4 adet duş, 1 adet güvenlik kabini, 1 adet büfe mevcut. Plaj, ücretsiz hizmet veriyor.

Deniz suyu analiz çalışmaları ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü’nün aşağıdaki adresinden bilgi alınabilir. http://bbskbs.istanbulsaglik.gov.tr/denizsuyuanaliz/

17.06.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT