İstanbul’un Deprem Önleme Çalışmaları Açıklandı

İstanbul`da deprem önlemlerini anlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 11 bin personelle çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.
09.12.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Aralık 9, 2011

İstanbul`da deprem önlemlerini anlatan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 11 bin personelle çalışmaların aralıksız sürdüğünü söyledi.

CHP’li Erdoğan Toprak’ın, olası İstanbul depremi konusunda alınan tedbirlerle ilgili soru önergesiüzerine açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın, toplam 11 bin personelle yürütülen çalışmalar özetledi.

Okullar

212 Okul Yıkılıp Yeniden Yapıldı

“932 okulumuz güçlendirme fizibilite çalışması kapsamına alındı. 84 okul güçlendirildi, 175 okul binası yıkılarak yeniden yapıldı. İSMEP Projesi kapsamında da 315 okul güçlendirildi ve 37 okul binası yıkılarak yeniden yapıldı. 8 okulun yapım çalışması devam ediyor. Güçlendirilmesi ekonomik bulunmayan okulların yıkılıp yeniden yapılması için 136 proje hazırlandı.”

Yurtlar

12 Yurtta Işlem Tamam

“Toplam 7 sosyal hizmet binası, 2 yurt binasının yanı sıra, İSMEP Projesi kapsamında da 3 öğrenci yurdumuz depreme karşı güçlendirildi. 4 yurdun da güçlendirme çalışmaları devam ediyor. 5 Sosyal Hizmet Binası’nın güçlendirme çalışmaları devam etmektedir. 2 sosyal hizmet binası için ise yeniden yapım projeleri hazırlanıyor.”

Hastaneler

48 Hastane Güçlendirildi

“48 hastane ve poliklinikte güçlendirme fizibilite çalışması gerçekleşti. Pendik Devlet, İstanbul Bakırköy Ruh Ve Sinir Hastalıkları AMATEM ve Nevroz Blokları ile Beykoz Devlet Hastanesi güçlendirildi. Yıkılmasına karar verilen Koşuyolu Kalp Ve Damar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerine yapılması planlanan Koşuyolu Pediatrik Hastanesi’nin ihalesi sonuçlandı. Zeytinburnu Hıfzıssıhha Enstitüsü, Bayrampaşa Topçular Semt Polikliniği, Şile Devlet Hastanesi, Bayrampaşa Sağmalcılar Devlet Hastanesi, Sait Çiftçi ve Sultanahmet Semt polikliniklerinin ise güçlendirme çalışmaları devam ediyor.”

Köprü-Viyadukler

Birinde Çalışma Sürüyor

“Boğaziçi Köprüsü ve yaklaşım viyadükleri, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Eski Haliç ve Yeni Haliç köp-rüleri, Yeni Haliç Köprüsü Yaklaşım Viyadükleri, Ortaköy Viyadüğü, Japon Uluslararası İşbirliği Bankası’ndan (JBIC) sağlanan krediyle güçlendirildi. Mecidiyeköy Viyadüğü’ndeki çalışma devam ediyor. Çevre yolları, yan ve bağlantı yollar üzerindeki köprü ve viya-dükler, güçlendiriliyor.”

Tarihi Eserler

Ayasofya’da Hazırlık Var

“26 tarihi ve kültürel varlığın (176 adet bina) çoklu afet ve deprem performans değerlendirmesi tamamlandı. Topkapı Sarayı 4’üncü Avlu, Mecidiye Köşkü, Arkeoloji Müzesi Ek ve Klasik Bina ve Ayasofya Müzesi Müdürlüğü ve Aya İrini’nin deprem performansı değerlendirilerek, yapısal güçlendirme projelerinin hazırlanması çalışmalarına hız verildi.

09.12.2011 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT