İSTANBUL’UN EN BÜYÜK BUZ PİSTİ AÇILDI!

Güngören Belediyesi’nin Aliya İzzet Begoviç Parkı’nda kurduğu İstanbul’un en büyük buz pateni pisti, düzenlenen törenle hizmete girdi.
24.03.2011 İnternethaber.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 24, 2011

Güngören Belediyesi’nin Aliya İzzet Begoviç Parkı’nda kurduğu İstanbul’un en büyük buz pateni pisti, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılış dolayısıyla yapılan buz hokeyi karşılamasını, ’pak’a ilk vuruşu yapan Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman başlattı. Buz hokeyinde Türkiye Şampiyonu ’Buz Korsanları’nın gösterisiyle renklenen açılışta, minik patenler de danslarıyla herkesi büyüledi.

Güngören Belediyesi, kurduğu yapay buz pateni pistiyle çocuklara nisan ayı sonuna kadar sürecek bir eğlence armağan etti. İstanbul’un en büyük yapay buz pistini çocuklara armağan etmekten duyduğu mutluluğu dile getiren Başkan Karaman, "İlçemizde iki noktada buz pisti kurduk. Biz yaptık, siz çocuklara da uzman eğitimcilerimizle birlikte karın değil ama buzun keyfini çıkarmak düşüyor. Projelerimiz sadece buz pateniyle sınırlı değil, ilköğretim çağındaki çocuklarımız yüzme öğrensin diye hem cep hem de kapalı yüzme havuzları yapıyoruz" diye konuştu.

Buz Korsanları’nın maçıyla renklenen açılışta, Balkanlar Buz Pateni 3.’sü Aybike Kahraman ile İstanbul Gençlik ve Spor Kulübü Minikler Buz Pateni Ekibi’nin gösterileri ise izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Yaklaşık 600 metrekarelik pistte, +30 dereceye kadar buz üretebilen soğutma sistemi kullanılıyor. 10 santimetre yüksekliğindeki buz zemini, çocukların paten kaymasını kolaylaştırıyor. Aynı anda 60 kişinin kayabildiği pistte günlük 750 ila 1000 kişiye ücretsiz buz pateni yapma imkanı sağlanıyor.

Sabah 10.00’dan akşam 17.00’ye kadar 7 yaş ve üzeri herkes bu hizmetten yararlanabiliyor. Eğitimciler çocuklara patenle ayakta durma, denge sağlama ve kayma gibi temel beceriler kazandırıyor. Bir gün içinde kaymayı öğrenen çocuklar, eğitmenler olmadan kendi başına rahatça buzun keyfini çıkarıyor. Başkan Karaman’ın verdiği bilgiye göre, Merter’deki 30 Ağustos ve Aliya İzzet Begoviç Parkı’nda kurulan buz pistleri nisan ayı sonuna kadar Güngörenlilerin hizmetinde olacak.

24.03.2011 İnternethaber.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT