İstanbul’un Metrobüsü Dünyaya Örnek Oldu

İstanbul’da hayata geçirilen ve birçok şehre model teşkil eden İstanbul Metrobüs’ü şimdi de Pakistan Pencap Eyaleti Lahor’da kullanılmaya başlıyor.
15.03.2012 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 15, 2012

İstanbul’da hayata geçirilen ve birçok şehre model teşkil eden İstanbul Metrobüs’ü şimdi de Pakistan Pencap Eyaleti Lahor’da kullanılmaya başlıyor.

Projelendirme ve hizmete alımına kadar Türk Mühendis ve İşçisinin desteğiyle hayata geçirilen Lahor Metrobüs hattı Başkan Kadir Topbaş’ın ilk kullanımıyla hizmete alındı. Hizmete alım töreni adeta mitinge döndü binlerce Pakistanlı sevinç gösterilerinde bulundu.

Pencap Eyaleti Başbakanı Muhammed Şehbaz Şerif Başkan Topbaş’a teşekkür ederek, “sizler tarihten beri gelen dostlukla yine bizim yanımızda oldunuz. Her türlü ihtiyacımızda “biz buradayız” dediniz. Biz Pakistan halkı olarak Türkiye Halkına ve Sizlere minnettarız” dedi.

Başkan Topbaş da Pakistan’a Metrobüs konusunda da dikkat çekerek, “Bu konuda ciddi destek verdik. Yazılımlar konusunda kendilerine yardımcı olduk. 30 kilometrelik bir hat üzerinde ilk 8 kilometrelik hattın çalıştırılmasını, bir deneme sürüşünü beraber yaptık. Orada da İstanbul’da olduğu gibi direksiyona geçmek suretiyle, Sayın Şahbaz Şerif ile birlikte hattın ilk adımını atmak bize nasip oldu. Kendilerinin ifadelerine göre bu hatta saatte 8 bin yolcu taşıyacak kapasiteyle önemli bir ihtiyacı karşılanacak” diye konuştu.

15.03.2012 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT