Karaköy Meydanı ve Caddeleri Yenileniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyoğlu’nun en önemli meydan ve caddelerinden oluşan Bankalar caddesini alt yapısını yenilerek modern bir yaşam ve ulaşım alanına kavuşuyor.
23.08.2012 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ağustos 24, 2012

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Beyoğlu’nun en önemli meydan ve caddelerinden oluşan Bankalar caddesini alt yapısını yenilerek modern bir yaşam ve ulaşım alanına kavuşuyor.

Caddeler de ilk olarak İSKİ atık su ve yağmur suyu hatları yenilenilerek, üstyapısında da modern tretuvar düzenlemesi ve özürlülere uygun hale getirilecek, asfalt yenileme çalışması yapılacak. İki aşamada yapılacak çalışmalar nedeniyle Beyoğlu Okçu Musa Caddesi ve Bankalar Caddesi 27.08.2012 Pazartesi tarihinden itibaren 60 gün süreyle trafiğe kapatılacak.

İlk etapta Okçu Musa Caddesi; Şişhane Meydanı’ndan Şair Ziya Paşa Caddesi’ne kadar olan kısım 60 gün süre ile araç trafiğine kapatılarak, trafik akışı Büyük Hendek Caddesi üzerinden, Şair Ziya Paşa Caddesi’ne dönüşle Bankalar Caddesine bağlantı şeklinde sağlanacak.

İkinci etapta Bankalar Caddesi; Şair Ziya Paşa Caddesinden Karaköy Meydanına kadar olan kısım trafiğe kapatılarak, trafik akışı yine Büyük Hendek Caddesi üzerinden, Şair Ziya Paşa Caddesi’ne dönüşle Okçu Musa Caddesi üzerinden Şişhane Meydanına ring şeklinde sağlanacaktır.

Yeni düzenleme ile Okçu Musa ve Bankalar Caddesi toplamında 650 m caddenin altyapı hatları yenilenecek, 3000 m2 kaldırım düzenlemesi, 5000 m2 asfalt yenilemesi yapılacak.

Projenin son bölümünde Karaköy Meydanında 2000 m2 lik yeni bir düzenleme yapılacak.

23.08.2012 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT