LGS VE LYS`DE TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

İstanbul Haberleri LGS VE LYS`DE TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, YGS ve LYS sınavına girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanmasını karara bağladı.
14.03.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 14, 2011

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, YGS ve LYS sınavına girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanmasını karara bağladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Mart ayı toplantılarının ilk birleşimini Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet’in yönettiği toplantıda ÖSYS kapsamında 27 Mart’ta yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 18-26 Haziran tarihlerinde yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) girecek öğrenci ve görevlilerin toplu taşıma araçlarını ücretsiz olarak kullanmasını karara bağladı.

AK Parti Gurup Başkan Vekili Ergün Turan ve CHP Gurup Başkan Vekili Atalay Oğul’un verdiği ortak yazılı önerge, ‘Teklif Karar’ olarak görüşülerek Meclis Üyelerinin oybirliğiyle kabul edildi. Hizmet kapsamında İETT, Şehir Hatları ve Ulaşım A.Ş.’nin akaryakıt giderleri İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından karşılanacak.

Bu kapsamda öğrenciler ve sınav görevlileri, sınav günlerinde sınav saatine kadar belgelerini ibraz ederek toplu taşıma araçlarına ücretsiz binecekler. İETT Otobüsleri, Şehir Hatları Vapurları, Tramvay, Metro ve Füniküler araçları sınav saatine kadar öğrenci ve görevlilere ücretsiz hizmet verecek.

14.03.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...

İlginizi Çekebilir

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT