MASLAK BÜYÜKDERE CADDESİ’NİN PLAZALAR BÖLGESİ DE METRO ÇIKIŞINA KAVUŞUYOR

İTÜ-Ayazağa Metro İstasyonunu, Büyükdere Caddesi’nin karşı tarafına bağlayan 50 m.’lik bağlantı tüneli, tünel çıkışı ile yeni bir meydan hizmete alınıyor.
23.07.2011 İBB

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 23, 2011

İTÜ-Ayazağa Metro İstasyonunu, Büyükdere Caddesi’nin karşı tarafına bağlayan 50 m.’lik bağlantı tüneli, tünel çıkışı ile yeni bir meydan hizmete alınıyor.

Açılışı, 25 Temmuz 2011-pazartesi günü İBB Başkanı Kadir Topbaş yapacak.

İstanbul Metrosu’nun İTÜ-Ayazağa İstasyonu’nu, Büyükdere Caddesi’nin karşı tarafına bağlayan yaya geçiş tüneli ve çıkışı tamamlandı. Böylece, Plazalar Bölgesi yolcularının istasyona konforlu ve güvenli bir şekilde erişimi sağlanmış oldu.

Daha önce caddenin karşı tarafına sadece üstgeçit ile geçmek mümkünken, artık engelli vatandaşlarımızın da kullanımına uygun olan metro tünel bağlantısı hayata geçiriliyor.

Bir asansör bulunan tünelde, ayrıca sabit merdivene özürlülerin kullanımına uygun tekerlekli sandalye platformu yapıldı.

İstasyon giriş yapısının üst örtüsü (cam örtü), İstanbul’da ilk kez uygulanan özel bir mimari dizaynla imâl edildi. Yüksek binalarla çevrili alanda, yeşili ve suyu buluşturan bu yapı, İstanbul’a farklı bir konsept sunuyor.

Metro çıkışının çevresiyle bütünleşmesi için de Ada genelinde pilot bir çalışma yapılarak, yaya sirkülasyonunu kolaylaştıran yollar ve peyzajı ile yeni bir meydan düzenlemesi de tamamlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Akdağ Eğitim ve Kültür Vakfı arasında yapılan protokol kapsamında hayata geçirilen bu çalışmalarda, tünelin kaba inşaatı, elektromekanik ve ince işleri ile çıkış yapısının kaba inşaatı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından; çıkış yapısının ince işleri, yürüyen merdiven, asansör ile cam örtüsü ve meydan düzenlemesi de Vakıf tarafından yapıldı.

23.07.2011 İBB

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT