METROBÜS GÖZDE OLDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, metrobüslerin işletmesini devralmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcılardan teklifler olduğunu açıkladı.
15.09.2011 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Eylül 15, 2011

Metrobüs sadece halkın değil iş dünyasının da ilgisini çekiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, metrobüslerin işletmesini devralmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcılardan teklifler olduğunu açıkladı. Ulaşımda yeni yatırımlara kaynak oluşturmak için bunu değerlendirebileceklerini vurgulayan Topbaş, İGDAŞ`ın özelleştirilmesinde ise, en uygun fiyatı yakalamak için ekonomideki gelişmelere göre bekleyeceklerini ve ancak beklentilerinin karşılanması durumunda satacaklarını söyledi.

Topbaş, Tekfen Emlak Geliştirme`nin Levent Ofis Projesi`nin Leed Altın Sertifikası alması sebebiyle düzenlenen toplantı sonrasında yaptığı değerlendirmede, global ekonomideki gelişmeler sebebiyle İGDAŞ özelleştirmesinin zamanlaması konusunda beklemeye geçtiklerini kaydetti.

Topbaş, İstanbul`da 2004 yılından bugüne, 44 milyar liralık yatırım yaptıklarını ve bunun 27 milyar lirasının ulaşıma yönelik olduğunu belirterek, elde edecekleri kaynağın da yine İstanbul`un ulaşımı için kullanılacağını ifade etti.

Metrobüslerin işletme hakkını elde etmek için de yerli ve yatırımcılardan bazı teklifler aldıklarını belirten Topbaş, "İşletmesini devralmak için bazı teklifler geliyor. Yerli ve yabancı talipler var. Ulaşım için ciddi yatırımlar yapıyoruz. Otobüs AŞ`nin yeni yatırımlarına kaynak oluşturmak için değerlendirebiliriz." şeklinde konuştu.

Topbaş, şu anda 330 civarı metrobüs ve 42 kilometrelik metrobüs hattı bulunduğunu, bunların günlük taşıma kapasitesinin ise 700 bin kişiye ulaştığını söyledi. Topbaş, metrobüslerin zarar edip etmediği sorusu üzerine ise, "Metrobüs zararda değil. Çok önemli bir yatırım." dedi.

15.09.2011 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT