Nevruz Gününde Kutlanacak

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptığı açıklamada, Nevruz’un 21 Mart günü kutlanacağını, söyledi.
16.03.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 16, 2012

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptığı açıklamada, Nevruz’un 21 Mart günü kutlanacağını, söyledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 21 Mart`ta yapılacak Nevruz kutlamalarına ilişkin, pek çok ulusun ortak sevinç günü olan bu günde herkesin sorumlu, bahar sevincine uygun bir duruş içinde olması ve kutlamalarını birlik ve beraberliğe, sevince vesile olacak şekilde yaşaması gerektiğini belirterek, ``Biz de bu çerçevede gelecek olan talepleri, alacağımız güvenlik tedbirleri noktasında takip edeceğiz`` dedi.

Vali Mutlu, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı`nın (KAÇUV) ``Aile Evi``nin açılış töreni sonrasında basın mensuplarının Nevruz hazırlıklarına yönelik sorularını yanıtladı.

Nevruz`un baharın müjdecisi olduğunu belirten Mutlu, bu günün sadece Anadolu`da değil, Orta Asya`ya kadar uzanan çok geniş bir coğrafyada kutlandığını, bu coğrafyada yaşayan bütün ulusların sevinç günü olduğunu söyledi.

Mutlu, ``Biz de tabii ki bu güzel günün anlamına uygun şekilde kutlanmasını önemsiyoruz`` diyerek, Nevruz`da yapılmak istenen şenlikler ve toplantılarla ilgili de güvenliğe ilişkin tedbir ve planlamalarını sürdürdüklerini dile getirdi.

``Ne gibi tedbirler aldınız?`` şeklindeki soruya Mutlu, şu yanıtı verdi:

``Bu yıl, her yıl almış olduğumuz tedbirlerin dışında çok özel tedbirlerimiz yok. Bu tür toplantılarda, kutlamalarda alınmış olan tedbirler neyse aynı şekilde alacağız. Çok özel bir tedbir anlamında söylemiyorum bunu. Netice itibarıyla bütün dileğimiz şu, Nevruz bir müjde günüdür, baharın müjdecisidir. Geniş bir coğrafyada pek çok ulusun ortak sevinç günü olan bu günde, herkesin sorumlu, bahar sevincine uygun bir duruş içinde olması ve kutlamalarını birlik ve beraberliğe, sevince vesile olacak şekilde yaşaması gerekiyor. Biz de bu çerçevede gelecek olan talepleri, alacağımız güvenlik tedbirleri noktasında takip edeceğiz.``

Nevruz`un İstanbul`da gününde kutlanacağına işaret eden Mutlu, ``Hepimiz biliyoruz ki, bayramlar hangi güne denk gelirse o gün kutlanır. Dolayısıyla bu Nevruz`da da 21 Mart gününde İstanbul`da gelecek olan talep doğrultusunda izni 21 Mart için vereceğiz`` şeklinde konuştu.

16.03.2012 istanbulajansi.com

Nevruz Gününde Kutlanacak

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT