Osmanbey, Yeni Haliyle İstanbulluları Kucaklıyor

Günde 5 binden fazla yabancı alıcının toptan hazır giyim alışverişi için ziyaret ettiği Osmanbey, Şişli Belediyesi’nin kentsel tasarım projesi ile yeni yüzüne kavuştu.
21.03.2012

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 21, 2012

Günde 5 binden fazla yabancı alıcının toptan hazır giyim alışverişi için ziyaret ettiği Osmanbey, Şişli Belediyesi’nin kentsel tasarım projesi ile yeni yüzüne kavuştu.

Kentsel Tasarım Projesi kapsamında tüm sokakları yenilenen Osmanbey, yepyeni bir çehreye kavuştu. Osmanbey’in yenilenen sokakları, gerçekleşen törenle yeniden açıldı. Açılış törenine Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli Kaymakamı Mehmet Öklü, OTİAD Başkanı Ali Ulvi Orhan, bölgede faaliyet gösteren konfeksiyon sektörünün temsilcileri, esnaf ve yurttaşlar katıldı.

Kentsel tasarım çalışmaları kapsamında, Osmanbey’deki tarihi binaların restorasyonu yapıldı, diğer binalar ise yenilendi. Reklam tabelaları ve klimalar kaldırıldı. Böylece görüntü kirliliğine son verildi.

Osmanbey, New York’un 5.Caddesi Gibi
Osmanbey’in bu çalışma sonrası, lüksün mabedi New York'un 5'inci caddesi gibi toptanın “5'inci caddesi” olması hedefleniyor. Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği(OTİAD) ile birlikte yürütülen proje ile bölge, önümüzdeki aylarda sokak defileleri, moda günleri, otelleri, cafeleri ve restoranlarıyla hem alışveriş hem de açık hava yaşam merkezi olarak anılacak.

Osmanbey’de yapılan çalışma hakkında bilgi veren Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Osmanbey’de toplam 18 sokağımızı yenileyerek bölgemizde büyük bir değişime imza attık. Bu değişimle birlikte bölgemiz, toptan alışverişe gelenlerin hem alışveriş yapacağı hem de vakit geçirdiği, ileriki dönemlerde de rahatça konaklayabildiği bir merkez haline dönüşecek, modanın kalbinin attığı, dünyada örnek gösterilen bir yer olacak. Bu sayede bölgedeki iş hacmi en az yüzde 20 daha artacak, marka imajı yükselecek” dedi.

21.03.2012

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT