ŞİŞLİ’DE LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR REHABİLİTASYON MERKEZİ AÇILDI

Şişli Belediyesi ve LÖSEV iş birliği ile Şişli’de “Lösemili Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi İle Ispanak Üretim ve Dükkan Sergi Evi” açıldı.
10.10.2011

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ekim 10, 2011

Şişli Belediyesi ve LÖSEV iş birliği ile Şişli’de “Lösemili Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi İle Ispanak Üretim ve Dükkan Sergi Evi” açıldı.

Şişli Belediyesi ve LÖSEV tarafından faaliyete giren “Lösemili Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi ile Ispanak Üretim ve Dükkan Sergi Evi” açılışı, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Üstün Ezer, lösemi hastası çocuklar ve annelerinin katılımıyla yapıldı.

Açılışta konuşma yapan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, lösemi hastası çocukların sağlığına kavuşması için LÖSEV'e destek verdiklerini söyleyerek, Şişli'de rehabilitasyon merkezi sayılarını önümüzdeki günlerde artıracaklarını belirtti. Sarıgül, "Dünyadaki en değerli şeyin bir çocuğu yaşatmak olduğuna inanıyorum. Bu nedenle lösemi hastası çocuklarımız ve onların annelerinin her zaman yanında olacağız. Çocuklarımız ölmesin istiyoruz. Hastalıktan da ölmesin, terörden de ölmesinler. Her gün gencecik evlatlarımız terör olaylarında hayatlarını kaybediyorlar. Onların annelerinin de gözyaşlarının dinmesini istiyorum" dedi.

LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Üstün Ezer ise yaptığı konuşmada löseminin tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu vurgulayarak, "Biz LÖSEV'i kurmadan önce lösemi hastası 10 çocuktan 8'i hayatını kaybediyordu. Şimdi ise %100'e yakın bir iyileşme başarısı yakaladık" açıklamasında bulundu.

Lösemili Çocukları Rehabilitasyon Merkezi'nde, hem lösemi hastası çocukların rehabilitesi yapılacak, hem de lösemi hastası çocuk annelerinin yaptıkları el emeği ürünler satışa sunularak lösemili çocukların parasız tedavilerine kaynak sağlanacak. Lösemili Çocuklar Rehabilitasyon Merkezi’nde çocukların eğitimlerini desteklemek için bir bilgisayar salonu, okuma odası ve anaokulu sınıfı bulunuyor.

10.10.2011

ŞİŞLİ’DE LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR REHABİLİTASYON MERKEZİ AÇILDI

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT