Şişlili Erkekler, Kadına Şiddete Karşı Yürüyecek

Şişli Belediyesi, 25 Kasım Dünya Kadına Şiddete Karşı Dayanışma Günü’nde bir yürüyüş düzenliyor.
21.11.2011 İstanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 21, 2011

Şişli Belediyesi, 25 Kasım Dünya Kadına Şiddete Karşı Dayanışma Günü’nde bir yürüyüş düzenliyor.

Kadına uygulanan şiddet ve son dönemde artan kadın cinayetlerine dikkati çekmek amacıyla düzenlenecek yürüyüşte, Şişli’li erkekler, Şişli Meydanı’ndan Atatürk Evi Müzesi’ne kadar yürüyecekler. Yürüyüşe çok sayıda tiyatro sanatçısı da katılarak destek verecek.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yürüyüşe destek verecek olan sanatçılarla birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına, aralarında Oktay Kaynarca, Gani Müjde, Ali Gündoğdu, Bekir Aksoy, Süheyl Uygur, Behzat Uygur, Nedim Saban, Yalçın Çakır, Nasuh Mahruki, Ekrem Ataer’in de bulunduğu çok sayıda sanatçı ve duyarlı kişi katıldı.

Mustafa Sarıgül, 25 Kasım tarihinin “Kadına yönelik şiddete karşı uluslar arası dayanışma günü” olduğunu belirterek, “25 Kasım tarihi bir kutlama günü değil, insanlık için utanılacak bir gündür. Ne yazık ki son yıllarda ülkemizde kadına karşı şiddetin arttığını görüyorum. Buna ek olarak yüksek hakim kararlarıyla hukuk açısından da sınıfta kalmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Biz, cinsiyetlerimiz farklı olsa da gözyaşlarımız aynı diyoruz. Kadına yönelik şiddete karşı dayanışma içinde olmak ve toplumsal duyarlılık yaratmak amacıyla 25 Kasım Cuma günü saat 12.00’de Şişlili erkeklerle birlikte bir yürüyüş düzenleyeceğiz. Tüm erkeklerimizi bu yürüyüşe davet ediyorum” dedi.

21.11.2011 İstanbulajansi.com

Şişlili Erkekler, Kadına Şiddete Karşı Yürüyecek

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT