Süt Dağıtımı Bağcılar’da Başladı

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bugün uygulanmaya başlanan "Okul Sütü Programı" kapsamında Bağcılar`da öğrencilere süt dağıttı.
03.05.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 3, 2012

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bugün uygulanmaya başlanan "Okul Sütü Programı" kapsamında Bağcılar`da öğrencilere süt dağıttı.

İstanbul`da süt dağıtım töreni Bağcılar`da bulunan Koca Yusuf İlköğretim Okulu`nda yapıldı. Süt dağıtımına Vali Mutlu`nun yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve Bağcılar Kaymakamı Veysel Yurdakul da katıldı. Mutlu, ilk olarak öğrencilere sütün önemine ilişkin bilgiler verdi. Ardından sütleri dağıtan Mutlu, daha sonra öğrencilerle birlikte süt içti. Vali Hüseyin Avni Mutlu, çekim yapan basın mensuplarını da unutmadı. "Basın mensupları da çok enerji kaybediyor. Gerçi bunlar büyümüşler" diyerek basın mensuplarına da süt verdi.

Mutlu, "Okul Sütü Programı"na ilişkin basın mensuplarının soruları üzerine, "Bugün itibariyle İstanbul`da 1 milyon 109 bin öğrencimize süt dağıtımına başladık. Dağıtımı da Koca Yusuf İlköğretim Okulu`nda yaptık. Haftanın 5 günü öğrencilerimize okul idarelerimize teslim edilen sütler öğrencilerimize verilecek. Her gün toplu halde değil, haftanın 5 günü için her gün için birer defa süt dağıtımını yapmış olacağız. Ümit ediyoruz ve inanıyoruz ki çocuklarımız severek, yararlı alışkanlığı edinecekler ve daha sağlıklı, her yönden daha iyi yetişmiş bir neslin gelişmesine de bakanlıklarımızın ortak projesi olan bu çalışmayla büyük katkı sağlanmış olacak" diye konuştu.

Dağıtılan sütlerin pastörize olduğunu vurgulayan Mutlu, "Bunlar her türlü koruma tedbiri alınmış, üzerlerinde geçerlilik tarihleri belli. O süreye kadar sağlıklı bir şekilde muhafaza edilebilir sütler. Özellikle üzerine de okul sütü olarak yapıldığı, dışarıda satılamayacağı beyan edilmiştir. Sadece çocuklarımız için paketlenmiş olan ve ilgili firmalar tarafından okullara teslim edilen sütler" dedi.

Mutlu, sütlerin okullara dağıtılmasıyla ilgili bir soru üzerine de, "Okullarımızın imkanları, saklama imkanları buna müsaitse 5 günlük periyotlar halinde teslim edilecek. Şayet okullarımızın saklama imkanı yoksa her gün dağıtılacak. Dağıtımla ilgili firmalar talebe uygun hareket edecek" şeklinde konuştu.

Vali Mutlu, daha sonra Bağcılar Belediyesi Güneşli Koca Yusuf Bilgievi`ni ziyaret edip, incelemelerde bulundu.

03.05.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT