İyileşmek Üzerine

İyileşmek Üzerine

Kitap En Yeniler İyileşmek Üzerine
İyileşmek Üzerine - Adam Phillips

Kategori: En Yeniler

Yazar: Adam Phillips

Kitap Türü: Psikoloji

Yayınevi: Ayrıntı Yayınları

Çevirmen: Berçem Su Ozak

Basım Yılı: 2024

Sayfa Sayısı: 144

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 24, 2024

İngiltere’nin önde gelen psikanalistlerinden Adam Phillips’in İyileşmek Üzerine adlı kitabı, Ayrıntı Yayınları’ndan çıktı! Ayrıntı’nın geçtiğimiz aylarda yayımladığı bir diğer kitabı Değişmeyi İstemek Üzerine ile tamamlayıcı olarak kurguladığı çalışmasında Phillips,“iyileşmenin” bireyler için ne anlama geldiğini sorguluyor. İyileşmek Üzerine’de, kişisel gelişimin, kişinin hayatını yapılandırmak için verimli bir çerçeve olup olmadığını da ele alan yazar, haz, tatmin, kültür, iyileşme kavramlarına odaklanarak iyileşmek üzerine konuşmakta nasıl daha iyi olabileceğimize yönelik bir keşfe çıkıyor.

Psikanalitik teorinin önde gelen isimlerinden Adam Phillips’in İyileşmek Üzerine adlı yeni kitabı, yazarın daha önce yayımlanan Değişmeyi İstemek Üzerine, Öpüşme, Gıdıklanma ve Sıkılma Üzerine, Akıl Sağlığı Üzerine, İyilik Üzerine, Flört Üzerine, Öyle ve Böyle, İlgi Arayışı ve Kreşteki Yabani’yle birlikte Ayrıntı Yayınları’nın Lacivert Kitaplar’ı arasındaki yerini aldı.

Adam Phillips, İyileşmek Üzerine’de kişisel gelişim furyasına farklı ve eleştirel bir bakış atıyor, iyileşmenin anlamını bizlerle birlikte didikliyor. Yazar, önceki kitabı Değişmeyi İstemek Üzerine ile tamamlayıcı olarak kurguladığı bu metinde haz, tatmin, kültür, iyileşme kavramlarına dair fikir yürütüyor. Tüm bu yolculukta Phillips; Freud, Winnicott, Masud Khan ve Bion gibi psikanaliz alanındaki büyük kuramcıları William James ve David Hume gibi isimlerle harmanlıyor.

Berçem Su Ozak’ın Türkçeleştirdiği İyileşmek Üzerine, raflarda ve internet satış sitelerinde!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT