Kapitalizm II

Kitap En Yeniler Kapitalizm II
Kapitalizm II - Larry Neal, Jeffrey G. Williamson

Kategori: En Yeniler

Yazar: Larry Neal, Jeffrey G. Williamson

Kitap Türü: İş Ekonomi - Hukuk

Yayınevi: İnkılâp Kitabevi

Basım Yılı: 2020

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Kasım 18, 2020

Kapitalizm II – Kapitalizmin Yayılışı: 1848’den Günümüze

İnkılâp Kitabevi, tarihçi ve ekonomist Larry Neal ile ekonomist Jeffrey G. Williamson tarafından hazırlanan iki ciltlik Cambridge Kapitalizm Tarihi’ni Türkçeleştirerek okurlarla buluşturuyor. Kapitalizmin yükselişinin ve yayılmasının uzman ve eksiksiz bir anlatımını sunan Kapitalizm I – Kapitalizmin Doğuşu: İlk Kökenlerinden 1848’e ve Kapitalizm II – Kapitalizmin Yayılışı: 1848’den Günümüze adlı kitaplar raflarda yerini aldı.

Larry Neal ve Jeffrey G. Williamson tarafından hazırlanan Cambridge Kapitalizm Tarihi; Sanayi Devrimi’ne ve son iki yüzyılı geçkin süredir dünya ekonomisinin küreselleşmesine bağlı olarak eski dünyadaki kapitalizmin ilk kökenlerinden evrimini ve Ortaçağ’ın sonlarındaki Avrupa’da pazarların gelişimini kapsayan en iyi çalışmalardan biri. Uluslararası düzeyde gözde bilim insanlarından oluşan bir ekip tarafından yazılan iki ciltlik derleme, kapitalizmin yükselişinin ve yayılmasının uzman ve eksiksiz bir anlatımını sunuyor. Kapitalizmin başarıları çok dikkat çekse de, kapitalizmin gelişimini kesmeye devam eden krizlerin yanı sıra dini, felsefi ve siyasi eleştiriler de dikkat çekiyor. Kapitalizmin tarihi, Batı’nın tarihiyle geleneksel olarak bağlantılı olmasına rağmen Cambridge Kapitalizm Tarihi, kapitalizmdeki bölgesel değişiklikleri dikkate alarak ve rakiplerine kıyasla eşsiz bir inceleme sunarak küresel bir bakış açısı kazandırıyor.

Kapitalizme cevaplar arayan Kapitalizm II – Kapitalizmin Yayılışı: 1848’den Günümüze başlıklı ikinci cilt ise kapitalizmin Batı Avrupa ve sömürgelerindeki gelişimini ve 1848’den sonra dünyanın geri kalanına yayılmasını ele alıyor. Kapitalizm II’deki makaleler, modern iktisadi büyümenin fayda sağlayan etkilerinin, önde gelen sanayi ülkelerinde giderek daha açık hale geldiğini; buna rağmen kapitalizmin yayılışının başka ülkelerdeki yerel sosyal, siyasi ve kültürel koşullar tarafından kısıtlandığını ortaya koyuyor. İki ciltten oluşan Cambridge Kapitalizm Tarihi’nin Kapitalizm I – Kapitalizmin Doğuşu: İlk Kökenlerinden 1848’e ve Kapitalizm II – Kapitalizmin Yayılışı: 1848’den Günümüze adlı kitapları, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT