Mahabharata Destanı

Kitap Editörün Seçtikleri Mahabharata Destanı
Mahabharata Destanı - Serra Sağra

Kategori: Editörün Seçtikleri

Yazar: Serra Sağra

Kitap Türü: Eğitim

Yayınevi: Yogakioo Yayınları

Basım Yılı: 2023

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Ocak 3, 2024

Dünya kültür mirasının en önemli epik eserlerinden biri olan Mahabharata Destanı, yoga öğretisi ışığında okuyucularla buluşuyor.

Serra Sağra'nın kaleminden çıkan beş serilik eser, binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan destanı, yoga felsefesiyle zenginleştirerek sunuyor. Mahabharata Destanı, 1,8 milyon kelimeden oluşan 18 kitaplık bir felsefi hazinenin kapılarını aralayarak insan varlığına dair derin düşünceleri sunuyor. Yaratılış, elementler, ölüm, erdem gibi temel konuları işleyerek okuyucularını içsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Serra Sağra; “Mahabharata Destanı'nın insanların hikayesine ışık tuttuğunu ve binlerce yıl geçmesine rağmen hala güncelliğini koruduğunu vurguluyor.” Destan, içerdiği derin felsefi içeriğiyle okuyucularını var oluşun anlamını sorgulamaya teşvik ederken, aynı zamanda kahramanlarının yaşadığı olaylar aracılığıyla okura kendi hayatının bir aynası olma özelliğini taşıyor.

Mahabharata Destanı: Ateş ve Toprak
Serra Sağra, Mahabharata Destanı'nı kendi hayatındaki bir dost gibi tanımlayarak, destanın her okuyucuya yeni bir yüz gösterdiğini ifade ediyor. Bu eseri paylaşma amacının, güzelliklerin sadece kendisinde kalmamasını, herkesle paylaşılmasını ve bu sayede herkesin kendi hikayesinde yeni bir sayfa açmasına vesile olmasını istediğini belirtiyor.

Serra Sağra'nın kaleme aldığı serinin ilk iki kitabı, "Mahabharata Ateş" ve "Mahabharata Toprak" okuyucularla buluştu. Kitaplar, Mahabharata Destanı'nın bir tercümesi değil, aynı zamanda destanın ana hikayesini ve içerdiği konuları özgün bir perspektifle aktaran önemli kaynak olarak da öne çıkıyor.

Mahabharata Toprak: İçsel Bir Yolculuk
Mahabharata Toprak, destanın ana karakterlerinden olan Pandavalar’ın sürgünü ile başlıyor. Serra Sağra okuyucuları Mahabharata Toprak kitabında pişmanlığa doğru gidilecek bir yolculuğa çıkarıyor. Kitapta; Dört Aşama: Yaşamın Dört Evresi, Hayata Güven, Hayatı İncelikle İşleyen Kala: Her Şey Onun Oyunu, Zar Oyunu, Rişi Aştavakra ve daha birçok başlıkla Mahabharata Destanı’nın ana hikâyesi ve destanda işlenen konular yer alıyor. Mahabharata Toprak, destanın en önemli konularını içeriyor ve bu konulara yoga öğretisinin ışığında Serra Sağra’nın özgün diliyle değiniyor.

Serra Sağra, Mahabharata Destanı'nın diğer kitaplarıyla da bu eşsiz seriyi tamamlayacak. Sağra’nın kaleminden çıkan eserler sayesinde okuyucular, destanı keşfetme ve kendi içsel yolculuklarına rehberlik etme fırsatı bulacak.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT