Müsilaj-Ağıt mı Umut mu?

Kitap En Yeniler Müsilaj-Ağıt mı Umut mu?
Müsilaj-Ağıt mı Umut mu? - Mustafa Sarı

Kategori: En Yeniler

Yazar: Mustafa Sarı

Kitap Türü: Bilim

Yayınevi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Basım Yılı: 2022

Sayfa Sayısı: 208

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Haziran 13, 2022

Prof. Dr. Mustafa Sarı’nın kaleme aldığı “Müsilaj-Ağıt Mı Umut Mu?” adlı kitabı Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

“Müsilaj-Ağıt Mı Umut Mu?” kitabında, ancak Marmara Denizi’ni kapladığında varlığından haberdar olunan müsilajın denizle kurulan yanlış ilişkinin bir sonucu olduğu anlatılıyor. Kitapta yıllardır 25 milyon insanın evsel atıklarının, Türkiye’nin yarısına hizmet sunan endüstrinin atıklarının, denizcilik faaliyetleri sonucu ortaya çıkan atıkların ve yoğun tarımsal üretimden kaynaklanan atıkların yeterince arıtılmadan Marmara Denizi’ne dökülmesi ve bu nedenle denizin can damarı olan akarsuların birer atık kanalı haline gelmesi ele alınıyor.

Prof. Dr. Mustafa Sarı, kitabında yanlış avcılık teknikleri, iklim değişiminin yıkıcı etkilerinin denizleri de ısıtmasının sonuçları ile müsilajı tüm yönleriyle aktarırken, bireysel olarak yapılabilecekleri hatırlatıyor. Prof. Sarı, denizle olan ilişkinin doğru bir temele oturtulmaması durumundaysa, tekrarı kesin yeni müsilaj sorunlarıyla yüzleşileceğini akıcı bir dille açıklıyor. Marmara Denizi ile ilgili bilimsel gerçeklerin çözüm önerileriyle sunulduğu kitap, deniz için umudun halen var olduğunu hatırlatıyor.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT