Savaşı Bitiren Sinek

Savaşı Bitiren Sinek

Savaşı Bitiren Sinek - Bryndis Björgvinsdottir

Kategori: Çocuk Kitaplığı

Yazar: Bryndis Björgvinsdottir

Kitap Türü: Hikaye

Yayınevi: Can Çocuk Yayınları

Çevirmen: Mahir Ünsal Eriş

Basım Yılı: 2017

Sayfa Sayısı: 112

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mart 10, 2017

Kolkex, Sinek ve Hermann Şeker
sıradan karasineklerdir; hani şu Mahir Ünsal Eriş kayda değer bir şey yapmayan, Mahir Ünsal Eriş etrafta vızıldayıp duran sineklerden...

Bir gün, evlerini paylaştıkları insanlar, “teknoloji harikası” elektrikli sineklikten almaya karar verir. Artık o evde kalamayacaklarını anlayan üç kafadar, Nepal’in iyi kalpli keşişlerini aramaya koyulur. Duyduklarına göre, bu nazik keşişler bir sineği bile incitmeyen insanlardır. Uzak diyarlara yaptıkları bu yolculuk sırasında konakladıkları ülkede savaşla ilk kez tanışan sinekler bu saçmalığa bir son vermeyi kafaya koyar. Üstelik “Bir sineğin elinden ne gelir ki!” demeden.

İzlanda hükümetinin en fazla elli sığınmacı kabul etme kararı ülkede ciddi bir tepki doğurmuş, vatandaşlar tarafından daha fazla mültecinin ülkeye alınması ve savaş mağdurlarının insan haklarına sahip çıkılması istenmişti. Ancak hükümetin bu konuda halkın taleplerini göz ardı etmesi üzerine İzlanda vatandaşlarının bir kısmı hem mülteciler için bir dayanışma ağı oluşturmuş hem de sığınmacıları evlerinde ağırlamak için sosyal medya üzerinden bir kampanya başlatmışlardı. İzlandalı yazar Bryndís Björgvinsdóttir, uluslararası çapta ses getiren bu kampanyanın sözcüsü. Kitabı Savaşı Bitiren Sinek’te okurları savaşın acımasızlığına karşı bir umut ve cesaret öyküsüyle buluşturuyor.

Savaşı Bitiren Sinek, Þórarinn Már Baldursson’in desenleri ve Mahir Ünsal Eriş’in çevirisiyle hem çocuklar hem yetişkinler için Can Çocuk raflarında!

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!
Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler Çok Okunanlar Editörün Seçtikleri Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT