Travma ve Ruh

Kitap En Yeniler Travma ve Ruh
Travma ve Ruh - Donald Kalsched

Kategori: En Yeniler

Yazar: Donald Kalsched

Kitap Türü: Psikoloji

Yayınevi: Ayrıntı Yayınları

Çevirmen: Ali Oğuz Bozkurt

Basım Yılı: 2023

Sayfa Sayısı: 512

Dil: Türkçe

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Mayıs 4, 2023

Travma ve Ruh’ta Donald Kalsched, psikanalitik yakınlıkta ortaya çıkan mistik ve ruhsal anları incelemeye alıyor. Klinik örnekler, terapi diyalogları ve rüyalar üzerinden terapinin ne kadar derinleşebileceğini ortaya koyuyor. Travmadan sağ çıkanların, hem kendileri hem de analiz eden kişi için sıradan düzenin dışında, aydınlık ve karanlığın buluştuğu “başka bir dünya”nın kapılarını araladığını gösteriyor. Kalsched bu mito-şiirsel dünyanın, Freud’un öne sürdüğü gibi yaşamın acı gerçekleriyle mücadelemizin ürünü olan bir savunma mekanizması değil, aksine insan deneyiminin süregelen gerçekliği olduğunu savunuyor: İyileşme sürecinin bizzat merkezinde yer alan ve başka zamanlarda da tuhaf bir şekilde ona direnen bir gizem.

Psikanalitik çalışmanın gizemini yeniden ortaya çıkarma çabasının ürünü olan Travma ve Ruh, sıradan hastaların ve sıradan psikoterapistlerin birlikte çalışarak insan ruhunun gerçekliğine, psişenin* derinliklerine bakışlarını ve deneyim aracılığıyla değişme hikâyelerini anlatıyor. Travma ve Ruh, “psişik” yönelimi olanlar da dahil, psikoterapistler, psikanalistler ve analitik psikologlar ve dışavurumcu sanat terapistleri için özellikle merak uyandırıcı.

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Resime sağ tıklayıp jpg formatında farklı kaydedebilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

İlginizi Çekebilir

Kitaplar Yazarlar Yayınevleri Kitap Türleri En Yeniler E-Kitap Çok Okunanlar Daha Fazlasını Göster

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter İnstagram Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT