Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonu Yenileniyor

Mecidiyeköy metrobüs istasyonunda yapılacak çalışmalardan dolayı alt geçit yarın sabah 06.00`dan itibaren 15 gün süre ile kapatılacak.
31.07.2012 istanbulajansi.com

Paylaş:

Yorumlar:

istanbul.net.tr Temmuz 31, 2012

İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nden yapılan açıklamada, Mecidiyeköy metrobüs istasyonunda peron alanının genişletilmesi, yürüyen merdiven ve asansör montajının yapılıp Ramazan Bayramı`na yetiştirilebilmesi için mevcuttaki iki erişim yolundan biri olan alt geçidin yarın sabah 06.00`dan itibaren 15 gün süre ile kapatılacağı bildirildi. Bu süre içinde yolcuların metrobüs Mecidiyeköy istasyonuna erişiminin 100 m ilerideki mevcut yaya üst geçidinden sağlanacağı ifade edildi. İstasyon erişiminde problem yaşanmaması için yaya üst geçit merdivenlerinin genişliğinin de iki katına çıkarıldığı açıklandı. 15 gün süreyle yapılacak çalışmalar ise şöyle sıralandı:

"- Yayaların karşıdan karşıya geçişleri kesintisiz hale gelecek.
- Bu çalışma ile mevcutta 5 metre olan Metrobüs istasyonu yaya peronu genişliği 8 metreye çıkarılacak.
- Proje kapsamında mevcut altgeçidin altına yapılacak olan 8 metre genişliğindeki yeni yaya alt geçidi ile Transfer Merkezi-Metrobüs İstasyonu-Metro İstasyonu arasında entegrasyon sağlanacak.
- Ayrıca bölgede Mecidiyeköy Viyadüğü ve araç yolları sebebiyle yayalar için sıkıntılı bir durum olan karşıdan karşıya geçişler kesintisiz hale gelecek.
- Ayrıca yaya altgeçidinde engelli vatandaşlar için asansör konulacak.
- Mecidiyeköy Metrobüs İstasyonundaki yoğun yaya talebini karşılamak için mevcutta 4 metre olan yaya merdiveni haricinde; biri inişe, biri çıkışa çalıştırılmak üzere 2 adet yürüyen merdiven konulacak.
- Metrobüs İstasyonu Metro Bağlantı altgeçidi arasında da hem asansör hizmet verecek hem de 2 adet daha yürüyen merdiven konulacak ayrıca sabit merdivende olacak. Altgeçidin tüm önemli çıkışlarında da yürüyen merdiven olacak.
- Mevcut yaya altgeçidi altında Mecidiyeköy Metro İstasyonuna doğru 8 metre genişliğinde yapımına devam edilen altgeçit bağlantısında, yürüyen bantlar ile yaya konforu arttırılacak ve yoğun talep karşılanacak".

27.07.2012 istanbulajansi.com

istanbul.net.tr

Kare Kod (QR) Uygulaması

Sitemizde yer alan Mekan sahipleri ,etkinlik düzenleyenler, Kare (QR) kodunuzu oluşturun, bilgilerinizi mobil kullanıcılarla kolayca paylaşın. Oluşturduğunuz kare (QR) kodu yazıcınızdan basarak hemen kullanabilirsiniz.

Herhangi bir yorum yapılmadı ilk yorumlayan siz olun...
Yorumlar yaparak sesini duyur..!

SAYFAYI PAYLAŞIN

Facebook Twitter Google Pinterest Mesaj Email
KAPAT

HAKKIMIZDA

Hakkımızda iletisim Yasal Uyarı Reklam Android Apple
KAPAT